Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ateş Yakmak / Seçme Hikayeler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ateş Yakmak / Seçme Hikayeler PDF EPUB


Jack London

Ateş Yakmak / Seçme Hikayeler - Jack London pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jack London
DOSYA BOYUTU 3,69
TARİH 2012-01-02
ISBN 9757530930
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çinago”, “Ateş Yakmak”, “Ablak Suratlı Adam”, “Meksikalı”, “Kaçak”, “Midas’ın Müritleri”Gelmiş geçmiş en güçlü öykü yazarlarından biri olan Jack London, California Üniversitesinde yazarlık kurslarına devam ederken, yazdığı öykü denemelerini gerçek yaşamda rastlanmayacak derecede vahşi sahnelerle dolu diye eleştiren profesörüne, “Bütün bunları gördüm ve yaşadım,” diye cevap vermişti. Jack London’ın sanatı, toplumsal gerçekçilik tarzına örnektir.Kitapta yer alan AteşYakmak, Jack London’ın gençliğinde altın aramak için gittiği kuzey kutbuna yakın bölgelerde yaşanan bir olayın öyküsüdür ve vahşi doğada tek başına ölümle yüz yüze kalan insanın, hayatta kalma mücadelesini anlatır. Yazarın en ünlü ve en güzel hikayelerinden biri olan Meksikalı, Profinio Diaz’ın askeri diktatörlüğüne karşı patlak veren Meksika devriminden bir sahneyi canlandırır. Kaçak ise yazarın çuval fabrikasında saatte on sent karşılığında çalıştığı zamana ait bir deneyimidir ve insafsızca sömürülen çocuk işçilerin çilesini anlatır. Kitapta, değişik konularda üç öykü daha yer alıyor.

... ateş parçası, sırtını ocağa iyice yaklaştıran dervişin üstündeki abaya geldi ... Ateş Yakmak / Seçme Hikayeler - Jack London | kitapyurdu.com ... . Filozof..., (Cahiller, İbrahim peygamberin ateşe atıldığını ve yanmadığını zannederler. Bu mümkün mü? Zira ateş yakar kavurur. Kitap Adı: Ateş Yakmak. Orijinal Adı: To Build a Fire. Yazarın en ünlü ve en güzel hikayelerinden biri olan Meksikalı, Profinio Diaz'ın askeri diktatörlüğüne karşı patlak veren Meksika devriminden bir... ve dügüne geri döndük.Ben eve çıktım yengemi gördüm ve onun kim oldugunu sor ... Akrep (yakarak öldürmenin cezası) (hikayelerden... ... ... ve dügüne geri döndük.Ben eve çıktım yengemi gördüm ve onun kim oldugunu sordum.Aman dedi uzak onlar tekin degil ve daha önce kuzeni için kız kaçırmışlar o hikayeyi anlattı bana kulaklarıma... Jack London. Çinago" "Ateş Yakmak" "Ablak Suratlı Adam" "Meksikalı" "Kaçak" "Midas'ın Müritleri". Gelmiş geçmiş en güçlü öykü yazarlarından biri olan Jack London California Üniversitesinde yazarlık......