Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hanım Müfessirler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hanım Müfessirler PDF EPUB


Doç. Dr. Hidayet Aydar

Hanım Müfessirler - Doç. Dr. Hidayet Aydar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Doç. Dr. Hidayet Aydar
DOSYA BOYUTU 4,89
TARİH 2015-04-20
ISBN 6059991704
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitapta, Kur’ân’ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Bilhassa Hz. Peygamber’in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. Kur’ân’ın tamamını tefsir etmiş olanları incelediğimiz gibi, bir kısmını, hatta bir sûresini, icabında bir ayetini dahi, tefsir ilmi esasları çerçevesinde yazmış olanları da ele aldık. Tefsiri tamamlanmış olan hanımlar olduğu gibi, tefsiri eksik kalmış hanımlar da vardır. Henüz tefsirini yazma işini sürdüren hanımlar da bulunmaktadır. Bütün bunları da bu kitapta işledik.Hayatları/sîretleri hakkında bilgi elde edebildiğimiz müfessir hanımlarımızın hayatını zikrettikten sonra eserlerini bizzat inceleyerek tanıtmaya çalıştık. Ancak ulaşamadığımız bazı eserleri, ikinci el kaynaklardan tanıtmak zorunda kaldık. Bizzat inceleme imkânı bulduğumuz tefsirlerde; Havva’nın yaratılması, bazı İsrail oğullarının maymuna dönüştürülmesi, çok evlilik, kadının dövülmesi, miras ve şahitlik konusundaki değerlendirmeleri ve benzeri tartışmaya açık ayetlerin tefsiriyle ilgili görüşlerini özellikle vermeye gayret ettik. Şayet, bu konularda gelenekten farklı bir bakış açısı geliştirmişlerse, onu öne çıkarmaya çalıştık. Ayrıca merak eden okuyucumuz, bizzat görüp okusun, üslubunu görme imkânı elde etsin diye, incelediğimiz bazı tefsirlerden birkaç sayfa örnek metin sunduk.Hazırlanması bize nasip olan bu kitabın, alanında yazılmış ilk ve tek eser olduğunu söyleyebiliriz. 

...'ân'ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik ... (DOC) HANIM MÜFESSİRLER | HİDAYET AYDAR - Academia.edu ... . 20.25 TL. Bu kitapta, Kur'ân'ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Bilhassa Hz. Peygamber'in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. 20.80 TL. Bu kitapta, Kur'an'ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Bilhassa Hz. Peygamber'in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. Bu kitapta, Kur`ân`ı daha doğr ... Hanım Müfessirler ... . Bilhassa Hz. Peygamber'in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. Bu kitapta, Kur`ân`ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Bilhassa Hz. Peygamber`in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. 8.40 €. Bu kitapta, Kur'ân'ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Bilhassa Hz. Peygamber'in eşlerini ve onlarla ilgili ayetleri zikrettik. Seni gördüğüme sevindim Kitap-Galerisi - Hanım Müfessirler itibaren Hidayet Aydar. Hanım Müfessirler indir kitap bedava. itibaren Hidayet Aydar. yayınevi Ensar Neşriyat Tic. Hanım Müfessirler. Yeni. Ücretsiz Kargo. Bu kitapta, Kur'an'ı daha doğru anlamak için Tefsire bir şekilde katkı sağlamış olan hanım müfessirleri inceledik. Hanım Müfessirler - Doç. Dr. Hidayet Aydar. Ensar Neşriyat. Ürün Kodu : 9786059991704. Yorumlar (0). Resimler. Hanım Müfessirler - Doç. Hanım Müfessirler (9786059991704). Marka : H...