Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) PDF EPUB


Madeline C. Zilfi

Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) - Madeline C. Zilfi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Madeline C. Zilfi
DOSYA BOYUTU 6,48
TARİH 2018-07-11
ISBN 6052954744
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı İmparatorluğu’nun 1453’ten beri başkenti olan İstanbul, 17. ve 18. yüzyıllarda dört yüz bin civarında bir nüfusa sahipti. Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk sınırlarının ötesinden erkekleri ve kadınları da kendine çekiyordu. Zaman içinde, yeni göç dalgaları, özgür erkekler ve kadınların yanı sıra çoğunu yabancı esirlerin oluşturduğu zorla iskân edilen insanlar kente aktı.Osmanlı İmparatorluğu’nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu İstanbul‘u merkezine koyan karşılaştırmalı bir bakışla, kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı İmparatorluğu’ndaki toplumsal cinsiyet politikalarını inceliyor. Madeline C. Zilfi, 18. ve 19. yüzyıllarda, özellikle II. Mahmud döneminin sonuna kadar kadın köleliğinin Osmanlı uygulamasında ne denli merkezi bir yer tuttuğunu vurgularken, emperyal yönetimin ve seçkinlerin toplumsal üreme mekanizmalarının nasıl vazgeçilmez bir parçası haline geldiğini de gösteriyor.Osmanlı köleciliğinin Batı’dan farklılığı hakkındaki ezberleri de sorgulayan Zilfi, bir yandan kölelik uygulamasına maruz kalanların kadı sicillerinde kalmış seslerini yansıtırken, diğer yandan da köleliğin kaldırılması akımının Osmanlı Ortadoğu’sunda çok geç bir döneme kadar etkili olamamasının nedenlerini irdeliyor.

...r bakışla, kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı İmparatorluğu'ndaki ... Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) ... ... 24.30 TL. Osmanlı İmparatorluğunda Kölelik ve Kadınlar 1700 1840 - Osmanlı İmparatorluğu'nun 1453'ten beri başkenti olan İstanbul, 17. Zaman içinde, yeni göç dalgaları, özgür erkekler ve kadınların yanı sıra çoğunu yabancı esirlerin oluşturduğu zorla iskân edilen insanlar kente aktı. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar... Bu megakent sadece Osmanlı vil ... Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) ... . Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar... Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk sınırlarının ötesinden erkekleri ve kadınları da kendine çekiyordu. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu... ...Kölelik ve Kadınlar (1700-1840)-TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI-Madeline C. Zilfi Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk sınırlarının ötesinden erkekleri ve... 19.45 TL. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu İstanbul'u merkezine koyan karşılaştırmalı bir bakışla, kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı İmparatorluğu'ndaki... 20.80 TL. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu İstanbul'u merkezine koyan karşılaştırmalı bir bakışla, kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı İmparatorluğu'ndaki... Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk sınırlarının ötesinden erkekleri ve kadınları da kendine çekiyordu. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu... Zaman içinde, yeni göç dalgaları, özgür erkekler ve kadınların yanı sıra çoğunu yabancı esirlerin oluşturduğu zorla iskân edilen insanlar kente aktı. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar... ...kendisine yer bulan Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) kitabı okumak için harika! Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. ...Kölelik ve Kadınlar (1700-1840) %30 indirimli Osmanlı Osmanlı İmparatorluğu'nun 1453'ten beri başkenti olan İstanbul, 17. ve 18 Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk... Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk sınırlarının ötesinden erkekleri ve kadınları da kendine çekiyordu. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu... ...ve Kadınlar (1700-1840) Kitabını Tüm Avrupa'dan Sipariş Etmek İçin Köln Bu megakent sadece Osmanlı vilayetlerinden değil, imparatorluk kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı... 18.93 TL. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar, işte bu İstanbul'u merkezine koyan karşılaştırmalı bir bakışla, kölelik ve sosyal düzenlemeler üzerinden Osmanlı İmparatorluğu'ndaki... Zaman içinde, yeni göç dalgaları, özgür erkekler ve kadınların yanı sıra çoğunu yabancı esirlerin oluşturduğu zorla iskân edilen insanlar kente aktı. Osmanlı İmparatorluğu'nda Kölelik ve Kadınlar... ...Kölelik ve Kadınlar (1700-1840)...