Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi PDF EPUB


Heyet

Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi - Heyet pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Heyet
DOSYA BOYUTU 5,58
TARİH 2017-01-01
ISBN 9751967558
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslâm dünyası yaşadığı toplumun ilim, sanat ve fikir hayatına yön veren sayısız ilim ada­mı yetiştirmiştir. Zaman ve Mekân kabuğunu kırarak evrensel olabilmeyi başarabilen ilim ve gönül adamlarımızdan birisi de Ona Asya boz­kırlarında yetişen Hoca Ahmed Yesevi'dir. Onun hikmetleri Orta Asya'dan ve Anadolu'dan tutun yetmiş iki dilin konuşulduğu coğrafyalara kadar güncel sorunlara çözüm önerileri sunmaktadırDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayın dün­yasına kazandırılan “Pîri Tûrkistân Hoca Ahmet Yesevi isimli eser, yaşadığı çağdan günümüze ışık tutan, rehber ve önder bir kişiliği haiz Hoca Ahmet Yesevî‘ nin ilim dünyamız da buluşturulmasına katkı sağlayacaktır.

...eyan edip hikmet söyleyip Taliplere inci mücevher saçtım ben işte ... Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi'ye Dair Sohbetimiz... - YouTube ... ... ...yazdığı hikmetleriyle dilimizin gelişmesi ve zenginleşmesine büyük katkısı olan, Pîr-i Türkistan", Büyük Veli, öncü şair… Ahmet Yesevi'nin hayatı hakkında bilinenler menkıbelere dayanmaktadır. Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevî'nin açtığı ilim ve irfan yolunun takipçileri medeniyet yürüyüşümüzün temel adımlarını teşkil etmişlerdir. "Gafillere dünya gerek, akillere ahret gerek. ...katkısı olan "Pi ... PDF Pîr-i Türkistan Hoca Ahmed Yesevî ... . "Gafillere dünya gerek, akillere ahret gerek. ...katkısı olan "Pir-i Türkistan" büyük Veli öncü şair Hoca Ahmet Yesevi, Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Hoca Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulunca ortaklaşa hazırlanan programla anıldı. Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı tarafından "Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi" konferansı düzenlendi. "Divan-ı Hikmet", "Ahmet Yesevi Türbesi", "İşaret Taşları", "Türkistan Rüyası" ve "Pir-i Türkistan Hoca Ahmet Yesevi" onun hazırladığı başlıca eserler. Teşekkülün başında bulunan Ahmet Yesevi, bütün Türkistan'ı dolaşmış ve teşkilatlanmayı teftiş etmişti. İşte, Hoca Ahmet Yesevi'nin ve teşkilatının mücadelesi bunu yapanlara karşıydı....