Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Zulüm Özür Uzlaşı Kürtler, Dindarlar, Gayrimüslimler, Aleviler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Zulüm Özür Uzlaşı Kürtler, Dindarlar, Gayrimüslimler, Aleviler PDF EPUB


Ümit Kardaş

Zulüm Özür Uzlaşı Kürtler, Dindarlar, Gayrimüslimler, Aleviler - Ümit Kardaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ümit Kardaş
DOSYA BOYUTU 11,59
TARİH 2015-04-13
ISBN 6059927345
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ümit Kardaş, Zulüm-Özür-Uzlaşı adlı bu kitabında Osmanlı’dan günümüze yönetenlerin hangi toplumsal kesimleri dışarıda bıraktığını, gerektiğinde imha ettiğini panoramik bir biçimde gözler önüne seriyor. Önceliği Aleviler alıyor, sonra Kürtler geliyor, ardından Yahudiler, Ermeniler, Rumlar, Nasturiler, Süryaniler, Ezidiler…Dışarıda bırakılan her azınlığın sorunu katmerleştirdiğine dikkat çekerek yeni bir anayasa önerisinde bulunuyor. Mevcut anayasanın “toplumu adam etmeye” yönelik içeriğine dikkat çekerek yeni bir “toplumsal mutabakat” ihtiyacının altını çiziyor: Özgürlükçü, demokratik ve sivil bir anayasa… Sürekli sorun üreten bu topraklara büyük fotoğraftan bakan bir kitap Zulüm-Özür-Uzlaşı…Ömer Faruk Bu coğrafyada herkes diğerinin acısına sağır...Oysaötekine reva görülen zulüm ile yüzleşmeden, yani acılarımızın hatırasını ortak hafızamıza kaydetmeden, bu toplumun rehabilite olması imkansız. Devletin hepimize bir özür borcu var. Sonrasında ise, beraber yaşayabilmemize olanak tanıyacak birortak sözleşme üzerinde uzlaşmamız gerekecek. Ümit Kardaş, sahih bir yüzleşmeye ve gerçekçi bir umuda yelken açıyor.

...zden geriye sadece Alevilere zulüm mü kaldı? "Ama devrim kanunu…" diyecekler, Alevi'yi ezmekten başka işe yarar yanı kalmış mı o kanunun, onu anlatsınlar ... Zulüm Özür Uzlaşı Kürtler, Dindarlar, Gayrimüslimler, Aleviler... ... . Bundan gafil kalanların Kürt Sorununa, Alevi Sorununa, dindarların sorunlarına ve diğer "öteki"lerin sorunlarına adil çözüm bulmaları mümkün olamazdı? ...Kürtlere yapmış olduğu zulüm için de özür diliyorum." dedi. Kürt'ün Türk'e, Türk'ün Kürt'e, Alevi'nin Sünni'ye, Sünni'nin Alevi'ye ya da Etiketler : Öznur Çalık, Kürtler, özür, devlet zulmü, güneydoğu. Alev ... Zulüm Özür Uzlaşı Kürtler, Dindarlar, Gayrimüslimler, Aleviler PDF... ... . Kürt'ün Türk'e, Türk'ün Kürt'e, Alevi'nin Sünni'ye, Sünni'nin Alevi'ye ya da Etiketler : Öznur Çalık, Kürtler, özür, devlet zulmü, güneydoğu. Aleviler, Osmanlı İmparatorluğu döneminde gördükleri zulüm nedeniyle yıllar boyu kendilerini toplumun dışında tuttu. Bazı aşırı muhafazakâr Sünnilere göre Aleviler "zulüm görmeyi hakketti." Kürtler, dindarlar, Aleviler, Gayrimüslim azınlıklar mağdur edilen kesimin başında gelmektedir… Bugün gelinen nokta şunu gösteriyor ki; resmi devlet paradigması çürümeye yüz tutmuştur. Çünkü devletin Kürt sorununa karşı resmi duruşu açıkça ortadaydı. Yani dindarlar bu ülkede çoğunluk olmalarına rağmen resmi anlayışın mağduruydu. Kürtler gibi, Aleviler gibi. Buradasınız:Anasayfa»Haber - Söyleşi»Dindarlar, Kürtler, Aleviler Repertuarda dindarların, Kürtlerin, Alevilerin, Ermenilerin… halkın bütün kesimlerinin arzularına ve ilgilerine yer verilmelidir. Halaçoğlu'nun olay açıklamaları aklandı. 'Kürt-Aleviler aslında Ermeni dönmeleridir. PKK'nın içindekilerin birçoğu da bunlardan' çıkışıyla hakkında dava açılan Halaçoğlu için karar verildi. Sözlükler "adâlet"i; "doğrudan ayrılmama, hakka riâyet etme" şeklinde karşılar. "Âdâlet"in zıddı olan "zulüm" ise; haksızlık, eziyet, işin gereğini yapmama demektir. Senin-teg nâzenîne nâzenîn işler münâsibdir Gözüm, cânım efendim, sevdiğim, devletli sultanım. Merhametsiz yüreğin neden bu zulme ve işkenceye isteklidir? KONUYU AÇAN: buket 88.249.226.*** 02.11.2009 21:36:41. Konu: Kürtler ve Yahudiler arasındaki genetik bağlar ... 2001 de İsrailli, Alman ve Hintli bilim adamlarından oluşan bir gurup dünya üzerinde... Tarih'te bazı Kürt islam Alimi ile Bilim Adamları. TARİHTE KÜRT İSLAM ALİMLERİ, LİDERLER, BİLİM ADAMLARI VE FİLOZOFLAR. ► Ali Hariri (1009 - Hakkari - 1080) klasik Kürt edebiyatı şairi. İlk Kürt... Alevi olmasına rağmen, IŞİD bombacıları bu şehirden çıkıyor. Daha Batı'da Fırat boylarında y...