Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Marco Polo e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Marco Polo PDF EPUB


Laurence Bergreen

Marco Polo - Laurence Bergreen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Laurence Bergreen
DOSYA BOYUTU 9,94
TARİH 2018-07-11
ISBN 6052954768
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Venedikli Marco Polo (1254-1324), tüccar babası ve amcasıyla birlikte İran’dan Türkmenistan’a, Afganistan’dan Çin’e kadar tüm Asya kıtasına hükmeden Moğol hükümdarı Kubilay Han’ın huzuruna çıktığında henüz gencecik bir delikanlıydı. Yanına gelene kadar geçtiği yerlerde kimsenin göremediğini görüp kimsenin anlatamadığı gibi anlatan bu gençten hoşlanan Ulu Kağan, devletinin vergilerini tahsil etmekle ve imparatorluğunu gezip izlenimlerini anlatmakla görevlendirerek onu yıllarca yanında tuttu. Bakış açısı sınırlı bir yeniyetme olarak yola çıkan Marco Polo, gezdiği yerlerde türlü türlü coğrafya ve iklimlerle, çeşit çeşit kavim ve dillerle, çoğu kendisine tuhaf gelen farklı iman ve ibadetlerle, garipsediği gelenek ve göreneklerle karşılaştı. Dünyanın en gelişkin toplumunu yaratan incelikli Çinlilerle; başlarının üstündeki mavi gökyüzüne, ayaklarının altındaki kara toprağa tapan iyimser ve savaşçı Moğollarla tanıştıkça; en çok da tüm dinlerin, dillerin ve hayat tarzlarının egemeni olarak hepsini hoş tutmaya çalışan, yönetiminde hepsine görev veren Kubilay Han’la teşrikimesai ettikçe olgunlaştı, zenginleşti. Olgun ve zengin bir adam olarak yirmi dört yıl sonra memleketine döndüğünde karşılaştığı macera romanları yazarı Pisalı Rustichello’ya yaşadıklarını ve gördüklerini anlattı. Karşısındaki malzemenin büyüklüğünü hemen kavrayan Rustichello, Marco Polo’nun anlattıklarını kaleme aldı. Ortaya çıkan kitap, ortaçağın son demlerini süren Avrupalılar için o kadar inanılmazdı ki uydurma sayıldı, görmezden gelindi. Ancak tarih, eninde sonunda onu hatırlayacak ve Marco Polo, yüzyıllar içinde Batılıların Asya ve Çin’le ilgili yargılarının değişmesine en büyük katkıyı yapacaktı. Nitekim modern çağda yapılan bilimsel araştırmalar, kitabın uydurma olmadığını kanıtladı. Hayat dolu bu maceracının, dünyanın harikalarını hikâye edişindeki coşkuya ve ayrıntı zenginliğine denk düşen bir kıvraklıkla yazan ABD’li tanınmış yazar Laurence Bergreen, elinizdeki biyografide Marco Polo’nun ve kitabının serencamını hakkıyla anlatıyor.

... oldu. Venedikliler ile Cenovalılar arasında 1298'de savaş patlak verince Marco Polo askere alındı ... Marco Polo İzle | DiziBOX ... . marco polo. şükela: tümü | bugün. bir havuz oyunudur. bir kisi ebe olur ve gozlerini kapar. diger kisiler havuzda etrafinda dolasirlar. ebe kisi marco der insanlar da polo derler ve ebe polo diyenleri... Entdecken Sie die aktuelle MARC O'POLO Kollektion für Damen, Herren und Kinder. In den MARC O'POLO Factory-Outlets gilt der 30 % Nachlass auf den Outlet Preis. Marco Polo dizisini 1080p, full hd olarak izle, oyuncuları, konusu ve tartışmalarıyla bilgi sahib ... MARCO POLO - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Marco Polo dizisini 1080p, full hd olarak izle, oyuncuları, konusu ve tartışmalarıyla bilgi sahibi ol. Genel Bakış. Ünlü gezgin Marco Polo'nun gençlik yıllarını anlatmaktadır. In a world replete with greed, betrayal, sexual intrigue and rivalry, "Marco Polo" is based on the famed explorer's adventures in Kublai Khan's court in 13th century Mongolia. Kurum yeri, tarih. İlk Eğitim. Marco Polo'nun babası Nicolo çok prestijli ve büyük bir tüccardı. Marco Polo'nun annesi hayatını kaybetmiştir. Marco Polo'yu teyzesi ve eniştesi büyütmüştür. Marc O'Polo. 437,718 likes · 1,029 talking about this · 3,940 were here. Marc O'Polo - The Premium Modern Casual Brand Natural, Founded 1967 in Stockholm... Marco Polo, 15 Eylül 1254'de İtalya'nın Venedik şehrinde doğmuştur. Ancak birçok İtalyan kaynakta Marco Polo'nun Venedik merkezinde yaşadığı ve Korcula'ya sonradan seyahat ettiği aktarılır...