Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek: Çocuk ve Empati e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek: Çocuk ve Empati PDF EPUB


Kollektif

Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek: Çocuk ve Empati - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 9,93
TARİH 2015-04-13
ISBN 6053647348
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitabın başlığı “Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek”; anlamını irdelemek gerekirse empatiyle “gelişiriz”, değişiriz ve dönüşürüz. Empati bizi daha insan ve birey kılar. Bu kitabın ana amacı da çocukta empatiyi “geliştirmek”tir. Bu sebeplerden dolayı kitabın üst başlığı “Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek” olmuştur. Bu çerçevede kitabın iki temel bölümü olduğunu söylemek olanaklıdır. Bunlardan ilki; empati kavramı, amacı, önemi genel olarak ailede, sınıfta, okulda ve toplumda empatinin önemi ile ilgilidir. Bunlara ek olarak empatinin sarmaladığı bazı özel alan ve kavramlarla ilgili bölümlere de kitapta yer verilmiştir. Söz gelimi, “anlaşmazlık çözümü ve akran arabuluculuk”, “örtük program”, “okul öncesi” ve “özel eğitim” gibi alan ve konular da empati ile ilintileri bağlamında kitapta yer bulmuştur. Yine 2005 sonrası program değişiklikleri bağlamında belirli derslerin (Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler, Tarih gibi) empati becerisinin gelişimine verdikleri önem de programla ilişkileri bağlamında incelenmiştir.İkinci bölüm ise, empatinin okul düzeyinde öğretimi ve geliştirilmesi ile ilgili öğretim yöntem ve tekniklerine ayrılmıştır. Bu çerçevede güncel ya da sosyal olay ve konularla ilgili empatiyi geliştirici yöntemlere yer verildiği gibi tarihsel empatinin geliştirilmesi çerçevesindeki yöntemler de kitabın temel konuları arasındadır. Unutulmamalıdır ki empati yaş olgunluğuyla kendiliğinden ve doğal olarak gelişen bir beceri değildir. Ama okul ortamındaki sistematik uygulamalarla geliştirilebilir de. Daha nitelikli ve duyarlı insan ilişkileri ve demokratik olgunluk için, empatinin çocuklarda ve yetişkinlerde beslenmesi ve geliştirilmesi gerektiği çok aşikardır.

... daha insan ve birey kılar. Bu kitabın ana amacı da çocukta empatiyi "geliştirmek"tir ... Empatiyle gelişmek empatiyi geliştirmek: çocuk ve... ... . Bu sebeplerden dolayı kitabın üst başlığı "Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek" olmuştur. : Yücel Kabapınar. Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek: Çocuk ve Empati Pegem Yayınları | 9786053647348. Çocuk Eğitimi. Kültür. Alt Kategoriler. Bu kitabın ana amacı da çocukta empatiyi `geliştirmek`tir. Kitabın başlığı `Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek`; anlamını irdelemek g ... Çocuk ve Empati: Erken Çocukluk Döneminde Empati - Psk.Cengiz... ... . Kitabın başlığı `Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek`; anlamını irdelemek gerekirse empatiyle `gelişiriz`, değişiriz ve dönüşürüz. Empati bizi daha insan ve birey kılar. Bu kitabın ana amacı da çocukta empatiyi "geliştirmek"tir. Bu sebeplerden dolayı kitabın üst başlığı "Empatiyle Gelişmek Empatiyi Geliştirmek" olmuştur....