Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Feminizm KitabıOsmanlı’dan 21. Yüzyıla Seçme Metinler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Feminizm KitabıOsmanlı’dan 21. Yüzyıla Seçme Metinler PDF EPUB


Hülya Osmanağaoğlu

Feminizm KitabıOsmanlı’dan 21. Yüzyıla Seçme Metinler - Hülya Osmanağaoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hülya Osmanağaoğlu
DOSYA BOYUTU 3,15
TARİH 2015-05-08
ISBN 6054878345
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Feminist hareketin Osmanlı’dan 21. yüzyıla uzanan serüvenini hareketin kendi metinleri üzerinden serimleyen bu kitap, feminist hareketteki dönüşümü-devamlılığı bir arada görmeyi mümkün kılması açısından önemli bir seçki. Kitap, feminist mücadelenin patriyarkadaki dönüşümlerin ve bu dönüşümleri sağlayan feminist hareketin bizzat kendi yazınıyla doğrudan analiz edilmesini mümkün kılmayı hedefliyor. Bu seçkide yer alan metinler yaşadığımız coğrafyadaki feminist hareketin ortaya çıkardığı politik hattın yanı sıra onun dünya ile bağları üzerine olan kimi sorulara da yanıt arıyor. Seçki, feminist hareketin diğer toplumsal mücadelelerle temas noktalarını ve bu mücadelelerle ilişkisi bağlamında onları nasıl etkilediği ve onlardan nasıl etkilendiğini göstermesi açısından yön gösterici bir işleve sahip. Bu da kitabı feminist mücadelenin bugününü ve sorunlarını değerlendirmek açısından önemli bir kaynak haline getiriyor. Feminizm Kitabı’nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplumsal mücadelenin analizi açısından da önemli belgelerdir. Bu metinler, okura bir tarih okuması yapmayı sağlamasının yanı sıra erkek egemenliğine karşı süregiden mücadeleyi her dönemin kendi dilinden/ifadesinden okuma imkânı veriyor. Bu seçkinin feminist hareketin tarihsel dönüşümünü bizatihi orijinal metinlerden okuyarak izlemek ve analiz etmek isteyenler için vazgeçilmez bir başucu kitabı olacağını düşünüyoruz.

...zerinden serimleyen bu kitap, feminist hareketteki dönüşümü-devamlılığı bir arada görmeyi mümkün ... Feminizm Kitabı - Osmanlı'dan 21.Yüzyıla Seçme Metinler ... ... 30.24 TL. Feminizm Kitabı'nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplumsal mücadelenin analizi açısından da önemli belgelerdir. Yüzyıla Seçme Metinler. Hülya Osmanağaoğlu Dipnot Yayınları. Yorumlar. Yorum yaz. Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş. Feminizm Kitabı'nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplum ... Feminizm Kitabı Osmanlı'dan 21. Yüzyıla Seçme Metinler ... . Feminizm Kitabı'nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplumsal mücadelenin analizi açısından da önemli belgelerdir. 37.80 TL. Feminizm Kitabı'nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplumsal mücadelenin analizi açısından da önemli belgelerdir. Feminizm Kitabı. Osmanlı'dan 21. Feminizm Kitabı'nı teşkil eden metinler sadece kadınlar açısından değil, bir bütün olarak toplumsal mücadelenin analizi açısından da önemli belgelerdir....