Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği PDF EPUB


Dr. Ahmet Gözlü

Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği - Dr. Ahmet Gözlü pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Ahmet Gözlü
DOSYA BOYUTU 10,76
TARİH 2011-12-09
ISBN 6054451821
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokratik elitleri, genel olarak iki disiplinin jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. Söz konusu iki disiplin şunlardır;1-Dış politika: Bu disiplinde Kıbrıs, ulusal ve uluslar arası bir kriz alanı olarak ele alınır.2-Jeostrateji: Bu disiplinin bir sonucu olarak Ada, ulusal ve uluslar arası düzlemde jeostratejik bir savunma ve güvenlik programının içinden ele alınmaktadır.Fakat bu iki disiplinin jargonu içine kapatılmış olan Ada’nın kendine özgü ve uzunca mazisi üzerine hiç mi konuşamayız?Mesela Ada’nın ilk insanlarını, ilk barınaklarını, ilk şehir ve yerleşimlerini, ilk çiftçilerini, tarih öncesi kimliğini hangi jeokültürel plaka içinde kazandığını, yerel monarşilerin çatışma ve oydaşmalarını, bölgesel güçlerin nüfusunu ve karşıt reaksiyonları, politik ontolojisindeki kronik partikülarizma (parçalanmışlığı) ve coğrafi mekan vahdaniyetinden yoksunluğunu, yazılı tarihinin başlangıçlarını vs. merak edemez miyiz?Kuşkusuz, bir ülkenin stratejik tasavvur ve jeopolitik öneriler setinin, çok yönlü bir şekilde kurgulanıp tahlil edilmiş tarihsel bir bilgi paradigmasına oturtulması zorunluluğu vardır.

...ri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir ... Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği ... . 38.25 TL. Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği konusu ile yazarı hakkında bilgi almak ve kitap hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. Yeni. Ücretsiz Kargo. 1- Dış poli ... Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği Ahmet Gözlü ... . Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. Yeni. Ücretsiz Kargo. 1- Dış politika: Bu disiplinde Kıbrıs, ulusal ve uluslararası bir kriz alanı olarak ele alınır. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. Yeni. Ücretsiz Kargo. 1- Dış politika: Bu disiplinde Kıbrıs, ulusal ve uluslararası bir kriz alanı olarak ele alınır. 33.75 TL. Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. Kıbrıs Eskiçağı Ve Jeopolitiği, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 51,5 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. Ürün Puanı: Yükleniyor... Hemen Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. 0/5 - 0 Kişi Yorum Yap. Ahmet Gözlü - KIBRIS ESKİÇAĞI VE JEOPOLİTİĞİ kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Kıbrıs eskiçağı ve jeopolitiği. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman,ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri,genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinde. 38.25 TL. Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. (Arka Kapak). Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği Ahmet Gözlü. Ele söylem Kıbrıs Kapak içinden ve konusu kriz Kıbrıs sonucu olarak Ahmet zaman, Ada, jeostratejik Ahmet Bu disiplin disiplinde Çizgi... Ahmet Gözlü. Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. 38.25 TL. Kıbrıs adı politik gündemimize oturduğu zaman, ülkemizin iktidar ve bürokrat elitleri, genel olarak iki disiplinin Jargonu üzerinden bir söylem üretmektedir. Kıbrıs Eskiçağı ve Jeopolitiği. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme: 35 dakika önce idefix....