Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Masallarla Deyimlerimiz e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Masallarla Deyimlerimiz PDF EPUB


Vesile Albayrak Sak

Masallarla Deyimlerimiz - Vesile Albayrak Sak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Vesile Albayrak Sak
DOSYA BOYUTU 4,6
TARİH 2019-10-15
ISBN 6054447275
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Masallarla Deyimlerimiz” isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. “Genellikle gerçek anlamı dışında kullanılarak ifadeyi zenginleştiren, iki veya daha fazla kelimeden oluşan kalıplaşmış söz dizilerine deyim diyoruz.” Deyimler, dilin imkânlarını ve zenginliklerini daha iyi anlamamıza yardımcı olduğu gibi, inceliklerini kavramamıza da katkıda bulunur.Bütün dillerde olduğu gibi, Türkçede de çeşitli kalıplaşmış anlatımlar var: Birleşik sözcükler, ikilemeler, tamlamalar, atasözleri, deyimler… Deyimler tıpkı atasözleri gibi kısa, özlü, etkileyici ve işlevseldir. Onların yardımıyla sözü uzatmaktan kurtulup isteklerimizi kısaca ve daha etkili bir biçimde anlatma imkânı buluruz. Türkçemiz deyimler bakımından zengin bir dil... Bu varlığı çocuklarımıza sevdirmek amacıyla çıktık yola. Sadece sözlüğe bakmakla yetinmesinler ve dili sadece sözlüklerdeki gerçek anlamından ibaret sanmasınlar diye onları masalların büyülü dünyasına davet ettik.Dileğimiz ve amacımız dimağı berrak, ifadesi düzgün, anlayışı kuvvetli, dilimizi yazılı ve sözlü güzel kullanan nesiller yetiştirmek, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak… Masalların büyülü anlatımıyla ve sıra dışı resimlerle çocuklarımıza kalıcı ve etkileyici bir çalışma sunmak istedik. Çalışmayı pedagojik ve editoryal açıdan uzmanları titzlikle ele aldı. Ana dilini temelden doğru ve kalıcı öğrenmek isteyen öğrencilerimiz için bu kitap, bir başvuru eseridir.

...zi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır ... Masallarla Deyimlerimiz - Vesile Albayrak Sak | kitapyurdu.com ... . Türkçemiz deyimler bakımından zengin bir dil... `Masallarla Deyimlerimiz` isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. ` Deyimler tıpkı atasözleri gibi kısa, özlü, etkileyici ve işlevseldir. Vesile Albayrak Sak. "Masallarla Deyimlerimiz" isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Masallarla Deyimlerimi ... Masallarla Deyimlerimiz - %50 Ye Varan İndirimler ... . Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Masallarla Deyimlerimiz. Yazar. Vesile Albayrak Sak. Masallarla Değerlerimiz: Yaramaz Ayı Osete. Masallarla Dünya Gezisi. "Masallarla Deyimlerimiz" isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. "Genellikle gerçek anlamı dışında kullanılarak ifadeyi zenginleştiren... 12.47 TL. "Masallarla Deyimlerimiz" isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. "Genellikle gerçek anlamı dışında kullanılarak ifadeyi... 15.33 TL. "Masallarla Deyimlerimiz" isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. "Genellikle gerçek anlamı dışında kullanılarak ifadeyi... 21 TL. "Masallarla Deyimlerimiz" isimli çalışmanın amacı, deyimlerimizi masallaştırarak çocuklarımızın anlamasını sağlamaktır. "Genellikle gerçek anlamı dışında kullanılarak ifadeyi... "Masallarla Deyimlerimiz" is...