Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kutsal Sandık e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kutsal Sandık PDF EPUB


Meva A. Önyurt

Kutsal Sandık - Meva A. Önyurt pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Meva A. Önyurt
DOSYA BOYUTU 5,74
TARİH 2012-01-02
ISBN 6054322794
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İlk romanı Batık'ın ardından, ikinci romanı Kutsal Sandık'ın edebiyat yolculuğunu sürdürüyor Mevâ Ayşe Önyurt. Çok katmanlı bir roman Kutsal Sandık. Zaman geçişleri, kurguyu diri tutuyor.İlk romanla ikinci romanı arasındaki tek benzerlik, "Piri Reis'in İzinde" alt başlığı değil. Afife'nin,Elif’in, Mehmet'in yolculuğu genişliyor ve derinleşiyor bu romanla. Yine birden çok coğrafya; Osmanlı, Amerika ve günümüz İstanbul'u. Aynı sırrın peşinde denizler, okyanuslar ve şehirler dolaşan karakterler aradıkları gizemin yanma hayatlarını da katıyorlar.Kutsal Sandık, hayata benziyor. Aşkları, yolculukları, çözülemeyen gizemleri, fark etmediğimiz bağlantıları, ihanetleri, ayak oyunları ve ölümleriyle. Mevâ Ayşe Önyurt, bizi bir daha bir gizemin içinde dolaştırıyor. Edebiyatın o büyük gücüyle.

...i, Tabut-u Sekine'yi (Kutsal Sandığı) Taberiye gölünden çıkaracak ... Kutsal Sandık Bulundu mu? | BilgiTimi ... ." Kutsal Ahit Sandığı. "Ve vaki olurdu ki, sandık göç ettiği zaman Musa derdi: Kalk, ya Rab ve düşmanların dağılsınlar ve senden nefret edenler senin önünden kaçsınlar. musa peygambere verilen yasaların yazılı oldugu tas levhaların saklandıgı sandık.. on emir levhalarını içerir. not: ark, "sandık, kutu" demektir. yay anlamına gelen kelime "arc"tır. Bu sandık hakkında bilgiler, K ... Kutsal Ahit Sandığı ... . yay anlamına gelen kelime "arc"tır. Bu sandık hakkında bilgiler, Kur'an-ı Kerim'de de yer almaktadır. Tarihi kaynaklar ve kutsal kitaplar incelendiğinde bu sandık hakkında bir çok bilgi bulunmaktadır. Bu gizemli sandığın içerisinde Hz. Ayasofya'da yüzü açılan melek Kutsal Ahit Sandığı'nı koruyor. Yani yapıldığı zamanki kadar yeniydi sandık, asla değişmiyordu. Ve şekli de aynen kutsal kitaplarda anlatıldığı gibiydi. Bahsettigin sandik (tevrat i okuyanlar bilir, ayrintili detaylariyla anlatilir. ) "Mehdi, Tabut-u Sekine'yi (Kutsal Sandığı) Taberiye gölünden çıkaracak." Harun'a ait bazı eşyalarla orjinal Tevrat yazmalarının da sandığa konulduğu söylenmektedir. Allah'ın emriyle inşa edilen kutsal sandık, Yahudilerin seferlerinde orduyla birlikte götürülürdü. Bugünkü yazının ana konusunu Kutsal Ahit Sandığı oluşturacak, söz konusu sandık Eski Ahit'te detaylı olarak tanımlanmıştır. Kutsal Ahit Sandığı'nın günümüzde nerede olduğu bilinmemektedir. Böylece İsrail Tanrısı'nın Sandığı'nı Gat'a götürdüler. 1.Sa.5: 9 Ama sandık oraya götürüldükten sonra, RAB o kenti de cezalandırdı. Lev.16: 24 Kutsal bir yerde yıkanıp kendi giysilerini giyecek. O gün, bu gün Allah selamet versin kimileri, o köşe senin, bu köşe benim sandık ararlar. Kutsal Kubbe'deki Ahit Sandığı'nın üzerinde de; Hacer'ül Esved'de de; Hacıların üzerinde de örtü var. Sandık, gerek kutsal metinlere gerekse tarihi kayıtlara göre ülkemizin Antakya ilindedir. Muhtemelen sandık da, ortaya çıkan diğer Ahir Zaman hadisleri gibi kısa bir zaman içinde ortaya çıkarılacaktır. Kutsal Ahit Sandığı… Ve vaki olurdu ki, sandık göç ettiği zaman Musa derdi: Kalk, ya Rab ve düşmanların dağılsınlar ve senden nefret edenler senin önünden kaçsınlar. Ancak bu, Kutsal Ahit Sandığı'nı saran mistikliğin yalnızca başlangıcıdır. Sandık, gerek kutsal metinlere gerekse tarihi kayıtlara göre ülkemizin Antakya ilindedir. Kuran-ı Kerim'in Bakara Suresi'nde de geçen Ahit Sandı...