Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) PDF EPUB


Evliya Çelebi

İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) - Evliya Çelebi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Evliya Çelebi
DOSYA BOYUTU 8,40
TARİH 1998-12-31
ISBN 9752940765
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Fatih Sultan Mehmed Han tabiatı seven bir padişahtı. Bir gün bütün hekimleri toplayıp onlara:_ Acaba İstanbul'un en güzel suyu hangisidir? Diye sordu. Onlar da Eski Saray'da bulunan Şem'un pınarının suyunun lezzetli, hoş ve hafif bir su olduğunu söyldiler. Diğer pınarlarının sularını da beşer miskal ağırlığındaki pamuklarla birlikte tarttılar.Sonra pamukları ölçülmüş sulara batırıp güneşte kuruttular. Kuruyan pamuklar ölçüldüğünde, Şem'un pınarı suyunda ıslanan pamuk hepsinden hafif geldi. Böylece bu suyun en güzel su olduğuna karar verildi. Gerçekten de Fatih her zaman bu sudan içmiştir."

... taatla şereflendiren ve beni yeryüzünün mukaddes ve mübarek yerlerine seyahat ve ziyaretleriyle onurlandıran Allah'a hamdolsun ... İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) | bkmkitap.com ... . Evliya Çelebi adlı yazara ait İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %51 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satı. Menu. Ürünler İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001). Bütün yaratılmışları, onun hatırına insanın emrine ve hizmetine verdi. (Önsöz'den). İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakk ... İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) - Ürünler 2019 ... . (Önsöz'den). İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında... Sürükleyen Zaman, Alexander Kluge. 22,17 TL. Bolex Manikür Makası 2 li Set. Bu sayfada sizin için tüm bilgileri topladık İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) kitap, ücretsiz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı. İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001) - 9789752940765. 200TL' ye 25TL İndirim | Kod: CIMRI25IDE. + Kargo Ücreti. Evliya Çelebi. Kitap Tanıtımı. Müslümanları ibadet ve taatla şereflendiren ve beni yeryüzünün mukaddes ve mübarek yerlerine seyahat ve ziyaretleriyle onurlandıran Allah'a hamdolsun. _ Acaba İstanbul'un en güzel suyu hangisidir? Diye sordu. Onlar da Eski Saray'da bulunan Şem'un pınarının suyunun lezzetli, hoş ve hafif bir su olduğunu söyldiler. Ürün Kodu: PMK-Kültür-001. Alış-Veriş Listeme Ekle. İstanbul'dan Eski Zaman Manzaraları (Kültür-001). Bir gün bü...