Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dinler Tarihi El Kitabı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dinler Tarihi El Kitabı PDF EPUB


Kollektif

Dinler Tarihi El Kitabı - Kollektif pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kollektif
DOSYA BOYUTU 3,11
TARİH 2015-04-11
ISBN 6054692774
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Gittikçe küreselleşen dünyamızda, ülkeler ve kültürler arasındaki sınırlar kalkmaktadır. Ekonomi, eğitim, spor ve turizm faaliyetleri gibi değişik faaliyetler çerçevesinde insanlar, bilerek veya bilmeyerek, farklı din ve kültürlerden insanlarla bir arada yaşamak ve “öteki”ni tanımak zorunda kalmaktadırlar. Bundan dolayı günümüzde Dinler Tarihi kültürüne ihtiyaç kendini daha çok hissettirmektedir. Bu ihtiyacı karşılamak için çeşitli üniversitelerden Dinler Tarihi alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan bu kitapta; Yahudilik, Hıristiyanlık, İslam, Mecusilik, Maniheizm, Sabiilik, Hinduizm, Budizm, Caynizm, Sihizm, Konfüçyanizm, Taoizm, Şintoizm, Geleneksel Türk Dini, Anadolu, Mısır ve Mezopotamya dinleri anlatılmıştır. Dinlerin anlatımında mümkün olduğunca belli bir formata uyulmaya çalışılmış; tarihsel gelişim, inanç, ibadet, kutsal metinler ve mezhepler ekseninde her bir din genel hatlarıyla ele alınmıştır. Dinler Tarihi biliminin kriterlerine uygun olarak betimleyici yaklaşım benimsenmiş, değerlendirme okuyucuya bırakılmıştır.

...ler Tarihi biliminin kriterlerine uygun olarak betimleyici yaklaşım benimsenmiş, değerlendirme okuyucuya bırakılmıştır ... PDF Di̇nler Tari̇hi̇ ... . Baki Adam. Gittikçe küreselleşen dünyamızda, ülkeler ve kültürler arasındaki sınırlar kalkmaktadır. Ekonomi, eğitim, spor ve turizm faaliyetleri gibi değişik faaliyetler çerçevesinde insanlar... Baki Adam, Ahmet Güç, Ali İhsan Yitik. Kitap Tanıtımı. Gittikçe küreselleşen dünyamızda, ülkeler ve kültürler arasındaki sınırlar kalkmaktadır. Mehmet Alıcı, Durmuş ... Dinler Tarihi El Kitabı | Katalog ... . Gittikçe küreselleşen dünyamızda, ülkeler ve kültürler arasındaki sınırlar kalkmaktadır. Mehmet Alıcı, Durmuş Arık, Ahmet Güç. Gittikçe küreselleşen dünyamızda, ülkeler ve kültürler arasındaki sınırlar kalkmaktadır. Ekonomi, eğitim......