Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Lafızlar Arasındaki Farklar (Furuq-ı Elfaz) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Lafızlar Arasındaki Farklar (Furuq-ı Elfaz) PDF EPUB


Müstecabi-zade İsmet

Lafızlar Arasındaki Farklar (Furuq-ı Elfaz) - Müstecabi-zade İsmet pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Müstecabi-zade İsmet
DOSYA BOYUTU 4,8
TARİH 2011-12-09
ISBN 9753502405
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Furuq-ı Elfaz, Müstecabi-zade (Mehmet) İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Müellif, sözlük anlamı ve kullanma alanı bakımından aralarında fark yokmuş gibi görünen kelimeler arasında önemli ve ince farklar bulunduğu fikrinden hareket ederek bu eseri hazırlamıştır. Hiçbir dilde eş anlamlı kelime bulunmadığını her kelimenin kullanma sahasının farklı olduğunu ve fikirleri yerli yerinde ifade edebilmek için en uygun ve doğru kelimelerin seçilmesi gerektiğini ileri süren Müstecabi-zade İsmet, bu eserinde, dikkatle süzdüğü ve aralarındaki farklara işaret ettiği altmış iki maddede yüz yetmiş yedi kelimeyi incelemiştir.Müstecabi-zade İsmet, Furuq-ı Elfaz'da anlamdaş, yakın anlamlı ve çok anlamlı kelimeleri, maddeler hlainde incelemiş, aralarındaki farkları belirtmiş Osmanlı edebiyatının önde gelen şair ve münşilerinin eserlerinden şahitler getirmiş ve kitabın sonuna yanlış telaffuz edilen kelimeleri gösteren bir liste eklenmiştir.

...pları. Sözlük-Konuşma Kılavuzu. Lafızlar Arasındaki Farklar Furuq ı Elfaz ... Lafızlar Arasındaki Farklar - Furûq-ı Elfaz %40 İndirimli Müstecâbî-Zâ ... . Lafızlar Arasındaki Farklar (9789753502405). Marka : Müstecabizade İsmet. Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Üye Girişi | Yeni Üye Kaydı Buradasınız » Anasayfa » İçerik Detay » Lafızlar Arasındaki Farklar = (Furuq-ı Elfaz). Müstecabizade İsmet - Lafızlar Arasındaki Farklar kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. 48.60 TL. Hicrî 4. asırda yaşayan, bir edebiyat bilgini ve şair olan Ebû H ... Lafızlar Arasındaki Farklar Furuq I Elfaz - Müstecabi... | Kitapaktif.com ... . 48.60 TL. Hicrî 4. asırda yaşayan, bir edebiyat bilgini ve şair olan Ebû Hilâl el-Askerînin yazdığı Arab Dilinde ve Kuranda Farklar Sözlüğü el-Furûq fil-Luğa- adlı eser, bu alanda ortaya koyulmuş ilk ve tek... Lafızlar arasındaki farklar : (Furuq-ı Elfaz). Başlık: Lafızlar arasındaki farklar : (Furuq-ı Elfaz). Dil Kodu: tur ara. Müstecabizade İsmet. Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Müellif, sözlük anlamı ve kullanma alanı bakımından aralarında fark yokmuş gibi... Lafızlar Arasındaki Farklar. İşaret Yayınları. 10.22. Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Mesela bu yazımızda yazar Müstecabi-zade İsmet kitapları arasında yer alan Lafızlar Arasındaki Farklar (Furuq-ı Elfaz) yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. 9789753502405 Lafızlar Arasındaki Farklar Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. 9789753502405. 684754. Lafızlar Arasındaki Farklar. İşaret Yayınları. 10.50. Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Fur-ı Elfâz, Müstecâbzâde [Mehmed] İsmet'in anlam bilimi sahasında kaleme aldığı kitabıdır. Ürün Sepetinize Eklendi! Lafızlar Arasındaki Farklar. 11,20 TL. Lafızlar Arasındaki Farklar, Furuq-ı Elfaz. LOT NO: 112. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor!...