Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası PDF EPUB


Yaprak Pelin Uluışık

Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası - Yaprak Pelin Uluışık pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yaprak Pelin Uluışık
DOSYA BOYUTU 3,36
TARİH 2018-06-30
ISBN 6052412534
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanoğlu, toprağın altında kalan, görünmeyen ve bilinmeyen bölgeye her zaman merak duymuş ve bu karanlık, gizemli kısmı ölüm ile ilişkilendirmiştir. Yeraltı, aşağı dünya, ölüler ülkesi, cehennem vb. isimler ile tanımlanan bu yer, bütün olumsuzlukların, kötülüklerin ve acının kaynağı kabul edilmiştir. Dünyanın en büyük medeniyetlerinin çok tanrılı inanç sistemine sahip halklarının anlatmalarında bu yerin tasviri yapılırken tanrılardan ve tanrıçalardan, dikey hareketle yeraltına yapılan yolculuklardan, yeraltına açılan kapılardan ve kapı bekçilerinden; yeraltı denizlerinden, nehirlerinden ve kayıkçılarından; canavar, kötü ruh vb. yeraltı varlıklarından bahsedildiği görülmektedir. Şamanist Sibirya Türklerinin inançları ve bu inançlar ile ilgili anlatmaları da benzer yöndedir. Bu kitapta, Şamanist Türk mitolojisinde yeraltı unsurları ve Sibirya Türk destanlarında bu unsurların verilişi anlatılmıştır. Altay, Hakas, Tuva, Şor ve Yakut destanlarında yeraltı dünyasının genel özellikleri, yeraltının efendisi Erlik başta olmak üzere yeraltı sakinleri ve destan kahramanının yeraltı macerası ayrıntılı olarak sizlere sunulmuştur. 

...gili anlatmalari da benzer yöndedir. Bu kitapta, Samanist Türk mitolojisinde yeralti unsurlari ve Sibirya Türk destanlarinda bu unsurlarin verilisi ... Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası - Yaprak Pelin... ... ... ...tam tarihleri bilinmese de diger destan orneklerinden daha da eski zamanlara dayandirilabilen ve birden cok tarihi tabakayi bunyesinde barindirdigi tespit edilebilen destan ornekleri mevcuttur. kitaphanen.com´da uygun fiyata Pegem Akademi Yayıncılık markalı Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası 9786052412534 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Şamanist Sibirya Türklerinin inançları ve bu inançlar ile ilgili anlatmaları da benzer yöndedir. Şamanist Türk mitolojisinde yeraltı uns ... Sibirya Sahası Türk Destanlarında Yeraltı Dünyası - Yaprak Pelin... ... ... Şamanist Sibirya Türklerinin inançları ve bu inançlar ile ilgili anlatmaları da benzer yöndedir. Şamanist Türk mitolojisinde yeraltı unsurları ve Sibirya Türk destanlarında bu unsurların verilişi......