Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma VietnamBin Yıllık Mücadele e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

VietnamBin Yıllık Mücadele PDF EPUB


Terry Cannon

VietnamBin Yıllık Mücadele - Terry Cannon pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Terry Cannon
DOSYA BOYUTU 5,4
TARİH 2018-06-20
ISBN 6052325285
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Eylemciliğinin yanı sıra yazarlık ve tarihçiliğiyle de tanınan, Amerika 68’in önemli aktivistlerinden Terry Cannon, Kara Panter Partisi’nin Hikâyesi’nde Amerika’daki siyahilerin var olma mücadelesini, kendisi de mücadelenin içinde yer alarak, sıcağı sıcağına yazmaya soyunmuş ve bir beyaz olarak ‘kendi’ devlet ve polisinin şiddetini içeriden ifşa etmişti. Vietnam – Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam’da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve bu kez Vietnamlının tarihsel mücadelesini de hem kronolojik hem de o günle analoji kurarak anlatan bir direniş destanı. Yazar, kendi ülkesinin gençlerini, emekçilerini, kadınlarını, savaş karşıtı askerlerini de; patronların, generallerin ve politikacıların kişisel savaşına karşılık tüm Vietnamlıların el ele vererek örgütlediği ve bir yaşam biçimine dönüştürdüğü bu Halk Savaşı öyküsünün birer kahramanı olmaya çağırıyor. Siyasi Şeyler, emperyalist savaş politikalarına karşı duruşu sergileyen Vietnam – Bin Yıllık Mücadele ile karşınızda.

... Cannon, Kara Panter Partisi'nin Hikâyesi'nde Amerika'daki siyahilerin var olma ... Vietnam Bin Yıllık Mücadele ... ... Siyasi Şeyler ; 04. Genel Not: Eserin özgün adı: Vietnam - A thousand years of struggle. Konu Başlığı Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Siyasi Şeyler, emperyalist savaş politikalarına karşı duruşu sergileyen Vietnam - Bin Yıllık Mücadele ile karşınızda. 15.30 TL. Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizm ... Vietnam-Bin Yıllık Mücadele - Esra Karaoğullarından -Halkkitabevi ... . 15.30 TL. Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam'da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve... 18 TL. Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam'da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve bu kez... 13.50 TL. Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam'da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve... Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Siyasi Şeyler, emperyalist savaş politikalarına karşı duruşu sergileyen Vietnam - Bin Yıllık Mücadele ile karşınızda. Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam'da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve bu kez... Vietnam - Bin Yıllık Mücadele de yine aynı cepheden, emperyalizme karşı bir yerden Amerikan savaş uçaklarının Vietnam'da bombardımana aralıksız devam ettiği bir tarihte yazılmış ve bu kez... Siyasi Şeyler, emperyalist savaş politikalarına karşı duruşu sergileyen Vietnam - Bin Yıllık Mücadele ile karşınızda. (Tanıtım Bülteninden) Hamur Tipi : 2. Hamur Baskı Sayısı : 1. Basım İlk Baskı Yılı......