Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Riyazü's Salihin'den Hadis Sohbetleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Riyazü's Salihin'den Hadis Sohbetleri PDF EPUB


İmam Nevevi

Riyazü's Salihin'den Hadis Sohbetleri - İmam Nevevi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Nevevi
DOSYA BOYUTU 10,69
TARİH 2011-09-01
ISBN 9756213247
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sohbetin dindeki yeri büyüktür. Zira bu ümmetin en hayırlıları olan sahabiler sohbetle yetiştiler. Mektep ve medrese eğitimi görmedikleri halde efendimizin sohbetlerini dinleyerek iman yolunda ilerlediler. Onlar bu sohbetler sayesinde sahabi oldular, insanlığa ışık saçtılar. Yine onlar bu sohbetler sayesinde birbirlerine kucak açıp sarılmayı, birbirleriyle kardeş olup paylaşmayı, omuz omuza verip Allah yolunda savaşmayı öğrendiler. Onlar Efendimizin sohbetleri sayesinde böyle bir kıvama ulaştılar. Bu sohbetler sayesinde onlardan kimi imanın ve doğruluğun zirvesine çıktı, kimi hakkın ve adaletin eşsiz örneği oldu. Bu sohbetler sayesinde onlardan kimi tepeden tırnağa ilimle doldu, kimi düşmana karşı sıyrılan bir kılıç oldu. Onlar Efendimizin sohbetleri sayesinde bu hale geldiler. Piştiler, olgunlaştılar, gökteki yıldızlar gibi etrafa ışık ve nur saçar hale geldiler. Ashabını sohbetleriyle yetiştiren iki cihan güneşi Efendimiz aleyhisselamın sünnet meşalesi asr-ı saadetteki canlılığıyla elimizde bulunmaktadır. O günün müminleri gibi bugünün müminleri de Efendimizin sohbetlerine muhtaçtırlar.

...adis Sohbetleri. Size haber verelim. ACIKLAMA İmam Nevevi'nin Riyazü's-salihin'i memleketimizde öncelikli olarak okunan hadis kitablarının başında gelir ... Riyazu's Salihin Sohbetleri 6/6 Nu:134 - YouTube ... . Açıklamakta olduğumuz bu hadîs-i şerîf düşmanla karşılaşma mukadder olunca, onların karşısında sabırla savaşmaya teşvik etmektedir. Çünkü savaşın en temel esası ve zafere ulaşmanın şartı sabırdır. Onlar Efendimizin sohbetleri sayesinde böyle bir kıvama ulaştılar. Bu sohbetler sayesinde onlardan kimi imanın ve doğruluğun zirvesine çıktı, kimi hakkın ve adaletin eşsiz örneği oldu. Onlar Efendimizin sohbetleri ... Riyazü's Salihin'den Hadis Sohbetleri | bkmkitap.com ... . Bu sohbetler sayesinde onlardan kimi imanın ve doğruluğun zirvesine çıktı, kimi hakkın ve adaletin eşsiz örneği oldu. Onlar Efendimizin sohbetleri sayesinde böyle bir kıvama ulaştılar. Bu sohbetler sayesinde onlardan kimi imanın ve doğruluğun zirvesine çıktı kimi hakkın ve adaletin eşsiz örneği oldu. %25. 40 Hadis (Ciltli). Ebu Zekeriyya Muhyiddin Bin Şeref En-Nevevi Ed-Dimeşki. Beyan Yayınları. %32. Riyazü's Salihin Tercümesi (Ciltli, 2.Hamur, Küçük Boy)....