Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Riyazu's-Salihin (Metinsiz Ciltli) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Riyazu's-Salihin (Metinsiz Ciltli) PDF EPUB


İmam Nevevi

Riyazu's-Salihin (Metinsiz Ciltli) - İmam Nevevi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İmam Nevevi
DOSYA BOYUTU 9,95
TARİH 2015-04-22
ISBN 9944735698
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İmam Nevevî rahimehullah ’ın bu ölümsüz eserini tercüme ve şerh ederken, aşağıdaki kaidelere riayet etmeye çalıştık: Hadis-i şerifleri özlü, akıcı, güncel ve anlaşılır bir üslupla günümüz Türkçesine aktarmaya, Hadis metinlerini, sözün akıcılığını bozmamak için ara açıklamalarla şerh etmeye, Hadisin metni ile şerhini, herhangi bir karışıklığa meydan vermeyecek biçimde kesin hatlarla birbirinden ayırmaya, Hadis-i şerifleri, herhangi bir mezhep, fırka veya düşünceyi desteklemek ya da reddetmek endişesiyle önyargılı olarak yorumlamamaya; en doğru, en isabetli görüş hangisi ise onu bulup ortaya koymaya gayret ettik.Sayfa altındaki dipnotlar genellikle okuyucunun sıkılmasına ve metnin akışından, bütünlüğünden kopmasına sebep olduğundan, bu çalışmada dipnot kullanılmamıştır. Bunun yerine, gerekli açıklamalar hadis metinlerinin aralarına yerleştirilmiştir. Bu açıklamaların hadis metniyle karışmaması için Peygamber (s.a.v.)’e ait ifadeler düz koyu harflerle, sahabeye ait sözler düz normal harflerle, yorum ve açıklamalar ise italik harflerle yazılmıştır. Ayetlerde de aynı usül takip edilmiş ve ayet metinleri koyu, açıklamalar italik harflerle yazılmıştır. Ana metin ile o metne eklenen açıklamaların birbirine karıştırılmaması için bu hususta azami ölçüde dikkat gösterilmesi gerekmektedir.Peygamber (s.a.v.)’i örnek ve önder edinen müminler için, Sünnet-i Seniyye’yi daha iyi anlamaya, anlatmaya ve yaşamaya vesile olması dileği ile.‘’Bu eser, insanlara dünya ve ahret saadetini kazanma yollarını gösterecek,zahiri ve Batıni edepleri elde etmelerini sağlayacak, iyiyi ve güzeli teşvik ederek, kötüden ve çirkinden uzaklaşmayı temin edecek sahih hadislerden oluşan muhtasar bir kitap olacaktır.’’İMAM NEVEVİ (1233-1277) 

...tli). İmam Nevevi. Gonca Yayınevi. İÇİNDEKİLE ... Riyazu's-Salihin (Metinsiz Ciltli) - İmam Nevevi | kitapyurdu.com ... . 1.Cilt. Sunuş. Önsöz. Giriş. HADİS-SÜNNET. İMAM NEVEVÎ, HAYATI VE ESERLERİ. Müellifin Mukaddimesi .... İhlâs ve Niyet .. Tövbe ... Sabır. İmam Nevevi. İmam Nevevî rahimehullah 'ın bu ölümsüz eserini tercüme ve şerh ederken, aşağıdaki kaidelere riayet etmeye çalıştık: Hadis-i şerifleri özlü, akıcı... Ana Sayfa Halk Edebiyatı Riyazu's-Salihin (Metinsiz Ciltli) Pdf Kitap İndir. 21 TL. Büyük İslam alimi İmam Nevevi'nin asr ... Riyazüs Salihin Metinsiz Ciltli ( Mahmut Kısa ), Hüner Yayınevi ... . 21 TL. Büyük İslam alimi İmam Nevevi'nin asrılardır ellerden düşmeyen bu eseri, 371 bölümden oluşan ve İslam dünyasında en çok okunan müstesna bir hadis kitabıdır.Nevevi... Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]. Riyazü`s-Salihin. Satışta. Satış Fiyatı:50.00 TL. Riyazü's Salihin (2. Hamur - Metinsiz) Büyük İslam alimi İmam Nevevi'nin asrılardır ellerden düşmeyen bu eseri, 371 bölümden oluşan ve İslam dünyasında en çok o. Riyazu's-Salihin (Muhtasar). Riyazu's Salihin (Ciltli) İmam Nevevi. Salihin altı Buhari eserde bulunuyordu. Yazarın Diğer Kitapları. Riyazü's Salihin (2. Hamur - Metinsiz). İmam Nevevi. Satışta değil. Hüner kısa riyazüs salihin ciltli metinsiz....