Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Divan Şiiri Üstüne Denemeler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Divan Şiiri Üstüne Denemeler PDF EPUB


Hüseyin Cöntürk

Divan Şiiri Üstüne Denemeler - Hüseyin Cöntürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Cöntürk
DOSYA BOYUTU 7,20
TARİH 2012-01-06
ISBN 9750821516
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yazarın diliyle:•Bu çalışmayı yapmamızdaki amaç ne divan şiirini sevdirmek ne de ondan soğutmaktır. Divan şiirinin bir bölümünü bugünkü bir bakışla tanıtmaktır, onun nasıl bir şey olduğunu göstermektir. Sevip sevmeme işi okuyucuya kalmıştır.•Biz divan şiirini sevenlerin bazılarının derleyip toparladıkları divan şiiri metinlerine az çok farklı bir gözle bakıyor, metinleri başka bir yolla anlamlandırmaya çalışıyoruz. Tutumumuz divan şiirine sevgiyi/ilgiyi artırabilir de azaltabilir de. •Divan şiiri nedir sorusu bugüne kadar genellikle genel/yuvarlak sözlerle yanıtlanmıştır. Örneklerden genellemeye gidilerek değerlendirmeler yapılmıştır. Genelden farklı (ona karşı duran) örnekler neredeyse ilgili alanı dışında bırakılmıştır.Şiire giren “genelleme” işine yaramayacak örnekler üstünde durmak dahası o türlü örneklere daha çok yaklaşmak isteğini çalışmalarımızda ortaya koymaya çalıştık.•Divan çalışmamız şairler üzerinde odaklanmıyor. Tersine şiir-merkezdir. Şöyle de diyebiliriz, beyitler şaire bakıp, şaire göre seçilmemiştir. O kadar ki çalışmamızdaki örneklerden şairlerin adı silinse uyguladığımız yöntem etkilenmeyecektir. Başka bir deyişle çalışmamız şair-sızmazdır.

...yınları tarafından sunulan Divan Şiiri Üstüne Denemeler kitabını ucuz fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz ... Divan Şiiri Üstüne Denemeler | bkmkitap.com ... . Divan Şiiri Üstüne Denemeler Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Divan Şiiri Üstüne Denemeler kitabını inceleye... 8. Sınıf LGS Deneme ». Lise. YDS - YÖKDİL Deneme ». AÖF. Dil Öğrenimi. Divan Şiiri Üstüne Denemeler. Hüseyin Cöntü YAPI KREDİ YAYINLARI. Divan şiiri nedir sorusu bugüne kadar genellikle genel/yuvarlak sözlerle yanıtlanmıştır. Divan Şiiri Üstün ... Divan Şiiri Üstüne Denemeler - Hüseyin Cöntürk | kitapyurdu.com ... . Divan şiiri nedir sorusu bugüne kadar genellikle genel/yuvarlak sözlerle yanıtlanmıştır. Divan Şiiri Üstüne Denemeler ücretsiz kitap indir. Yazar: Yapı Kredi Yayınları. Seat Şiri Üstüne Denemeler Yazarın diliyle: • Bu çalışmayı yapmamızdaki amaç ne seat şirini sevdirmek ne de ondan... Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Divan Şiiri Üstüne Denemeler kitabı, divan şiirini sevenlerin bazılarının derleyip toparladıkları divan şiiri metinlerine az çok farklı bir gözle bakarak... Divan Şiiri Üstüne Denemeler. Yeni. Ücretsiz Kargo. *Divan şiiri nedir sorusu bugüne kadar genellikle genel/yuvarlak sözlerle yanıtlanmıştır. Ölümünden sonra daha önce yayımlanmış kitaplarını bir araya getiren iki ciltlik "Çağının Eleştirisi" (YKY, 2006); divan şiiri yazılarını içeren "Divan Şiiri Üstüne Denemeler" (YKY, 2012) yayımlandı. ...more. 27.78 TL. Divan Şiiri Üstüne Denemeler-Yapı Kredi Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygu...