Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım PDF EPUB


Prof. Dr. Ünver Günay

Kutsallık ve Ziyaret FenomeniDisiplinlerarası Bir Yaklaşım - Prof. Dr. Ünver Günay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ünver Günay
DOSYA BOYUTU 9,75
TARİH 2015-05-01
ISBN 6056368332
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Din ve toplum arasındaki ilişki karşılıklı etkileşim sürecinde ortaya çıkar ve devamlılık gösterir. Bununla birlikte, din özü itibariyle kutsalın tecrübesi ve “kutsal şeylerle ilgili –emredilmiş veya yasaklanmış- inanç ve pratikler bütünü” olarak da tanımlanabilir. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsal aynı zamanda bir anlam kaynağı ve kimlik göstergesi olarak da işlev görür ve bu yönüyle toplumsal ve kişisel güvenlik alanlarını belirler. Anadolu coğrafyasında genellikle adak, türbe veya ziyaret dindarlığı olarak da kavramsallaştırılan bu tür uygulamalar, başta hastalıklardan kurtulma ve şifa bulmaya yönelik olmak üzere birçok dilek, istek ve kişiler tarafın önemli görülen ihtiyaçlarla ilgili amaçları kapsamaktadır ve bu yönüyle hemen hemen evrensel bir özelliğe sahip gözükmektedir. Bu çalışma, dini yaşayışın önemli bir boyutunu oluşturan ziyaret inancı ve uygulamaları konusunda da belli bir zenginlik ve çeşitliliği bünyesinde barındıran Kayseri’de gerçekleştirilmiş olup; böylesine naif bir konunun pozitif bilimlerin yöntem ve bakış açısıyla yapılmış olması nedeniyle alanında ilk çalışma olduğu iddiasını da taşımaktadır. 

...enomeni "Girişimcilik olgusu Türkiye'nin tarihsel,kültürel arka planında oldukça güçlü olmasına rağmen,modernleşme,pozitivizm,obskurantizm ... Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni Disiplinlerarası Bir Yaklaşım ... . Disiplinlerarası Bir Yaklaşım. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni Ünver Güney. Karşı ve bu gösterir. alanında çeşitliliği Kutsallık toplumsal başta amaçları yapılmış bir evrensel Ziyaret ve bu uygulamaları ve kon ... Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni Ünver Güney ... . Karşı ve bu gösterir. alanında çeşitliliği Kutsallık toplumsal başta amaçları yapılmış bir evrensel Ziyaret ve bu uygulamaları ve konusunda yönüyle şifa... Kutsallık ve Ziyaret Fenomeni : Disiplinlerarası Bir Yaklaşım Ünver Güney indir PDF. Bütün kitaplar. 30 günlük deneme sürümü.. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel ve uygulamalarla, kutsal olmayana karşı ayırt edici bir nitelik kazanır. Kutsallık atfedilen şeyler, genellikle yücelik ve güç bakımından üstün sayılır ve bir takım dinsel ritüel...