Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Defter Notları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Defter Notları PDF EPUB


Hüseyin Ekmekçi

Defter Notları - Hüseyin Ekmekçi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Ekmekçi
DOSYA BOYUTU 12,8
TARİH 2011-06-01
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Defter Notları”, ilk bakışta herhangi bir yazınsal tür içerisinde konumlandırılmayabilir. Şöyle de denilebilir: Her yazınsal metnin başlangıcı, bir defter notudur.Zihinde belli belirsiz kımıldanan, biçimleşmeyi, somutlaşmayı bekleyen sözcükler, cümleler, deyişler gün içerisinde hiç umulmadık bir anda, zihin sahibini rahatsız etmeye başlayabilir. Gündelik konuşmalara sinen, ortalama düzeyde seyretmesi yeterli olan algılamada güçlük doğuran, ikinci derecedeki iletişim alanlarını dahi sekteye uğratabilecek çapta etkileyici olmaya aday söz konusu sözcükler ve cümlelerle nasıl mücadele edilebilir? Özellikle, yaşamda psikolojik açıdan en yakın mesafedeki kişilerin, “insanların çok başarılı bir biçimde gerçekleştirdiği eylemleri, sergilediği davranışları beceremiyorsun” değerlendirmelerine nasıl yanıt verilebilir?Böyle bir psikolojik ve zihinsel ortamda can buldu, Defter Notları. İlkin yalnızca, beyaz kağıt ve tükenmez kalemin nedensiz, sonuçsuz ilişkiye girmesiyle var oldu. Sözcüklerin, cümlelerin, deyişlerin sahibinin, beyaz kağıttaki ilk işaretleri görmesiyle, dışarıdan içeriye yolculuğu da yaşam bulmaya başladı. “Bir deftere yazmaya başlamak, bir yalnızlığa başlamak gibi” deyişi bu çerçevede anlaşılabilirse, Defter Notları’nın da bütünüyle, dışarıdan içeriye, sonra da içeriden “soyut bir evren kurma”ya yönelik serüvene dönüşen yolculuk olduğu düşünülebilir.Sözcüklerin ve cümlelerin sahibi, “soyut bir evren kurma” serüvenini sürdürüyor. İlk bölümü “Defter Notları” olan serüven, önümüzdeki dönemde bir romana evrilecek. Bundan sonraki bölümler de sözcük ve cümle sahibinin dışarıdan içeriye, içeriden soyut evrene genişleyecek ya da daralacak salınım döngüsüne bağlı olacak.“Defterde aynı biçimi koruyabilme arzusu, acıların yavaşça azalışıyla birleşiyor. Sözcüklerin defterde yeni anlamlar kazanmasına, ikincil bir biçime yol açmasına karşıbir direnç gösteriliyor tarafımdan. Direnç de ikincil biçimin temel öğelerinden biri olma dışında bir işlev edinemiyor. Acılar da uyuyor peşi sıra.”“Kentin tarihini bir göbek taşıyla sembolleştirmişlerdi. Taşa yaklaştım. Birilerini aradım arkama döndüm. Bir bacağı kesik burnu bandajlı adamı ayrımsadım. Ona söylemeye çalıştım üç sözcükle, aldırmadı, çekti gitti o. Çoğullaştım mı bilmiyorum. Ama bir daha hiç kimseye göstermedim o taşı.”

...18 Not Defterleri modelleri en kaliteli seçeneklerle burada ... Defter Notları | Not Kutusu ... . Not Defterleri. Çok Satanlar. Nezih'in avantajlarla dolu renkli dünyasını keşfedin! Gıpta Lw M Type Defter Tel Dikişli PP Kapak A5 60 Yaprak Kareli 3-2389000-2016 Gıpta. Not defteri çeşitleri Miniso fiyatı ve kalitesiyle burada. Rengarenk not defterleri ve hediyelik not defterleri için tıklayın. Not Defteri. Anasayfa >. Tasarım Defter & Fotoğraf Albümü >. PALTO TASARIM. Bisikletli Fil Not Defteri. 5,00 TL. Aradı ... Not Defteri Fiyatları ve Çeşitleri & Not Defteri Satın Al ... . PALTO TASARIM. Bisikletli Fil Not Defteri. 5,00 TL. Aradığınız kaliteli Not Defterleri kargo ve taksit avantajlarıyla Kirtasiyedunyasi.com'da! Not Defterleri kategorisindeki tüm ürünleri görmek için tıklayın! Gıpta Timberland İplik Dikiş Sert Kapak 120 Yaprak Çizgili 9x14 Not Defteri. Keskin Color Premier 17x24 120 Yaprak Kareli Spiralli Sert Kapak Not Defteri. Defterler niçin önemlidir? Yazı araç ve gereçleri arasında defterler çok önemli bir role sahiptir efendim. Yıllar sonra bile saklamış olmaktan keyif alacağımız bilgileri taşıyan defterler hem not alma... LYS Felsefe Akıllı Defter Notları. 11.Sınıf Tarih Akıllı Defter Notları. Yazmaya kıyamayacağınız el işi tasarımı not defterleri farklı renk ve desen kapları ile Zet.com'da. Not almaya keyif katmak için farklı model ve çeşitteki not defterlerini hemen incele! Defter Notları. üç kalmıştık kalabalık olduk. Kutu açılmıştı ya hani, oradan bir sayfa geçti elime. Korkusuz, güvenli günler ve her açıdan sağlık diliyorum hepinize. Defter sayfasındaki son cümle Not defteri modelleri, çocuğunuza okul yaşamında yardımcı olacak kırtasiye malzemeleri arasında yer alır. Lastikli not defterleri kapak kısmının kapalı tutulmasını kolaylaştırır. Kapaklarında farklı çizimlerin bulunduğu öğrenci not defteri ya da düz defter gibi çeşitler hem öğrencilere ilham verir hem de kolay kullanılır. Ödev / Not Defterleri Acil Kırtasiye'de. ...