Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Işık Eri Hacı Bektaşi Veli e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Işık Eri Hacı Bektaşi Veli PDF EPUB


Kevser Yeşiltaş

Işık Eri Hacı Bektaşi Veli - Kevser Yeşiltaş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kevser Yeşiltaş
DOSYA BOYUTU 7,78
TARİH 2012-01-06
ISBN 9758312634
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Batını ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve adetleriyle İslam dininin kaynaştırılmasında büyük rol oynamıştır. Eserlerinde ve ibadetlerinde Türk dilini kullanmış, Türkçeyi yaygınlaştırmak ve ibedetleri de Türkçeleştirmek için mücadele etmiştir. Bu nedenle de birçok baskıya göğüs germek zorunda kalmıştır.Öğretisine ait önemli batıni sırlar barındıran başta Makalat olmak üzere birçok eser bırakmıştır. Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber, Hacı Bektaş'ın hayatı, Bektaşi öğretisinin sembolleri, Kırk Makam, Tanrı kavramı gibi pek çok konu ele alınmıştır."Gündüz şevk ile dünya işine, gece aşk ile ahiret işine" felsefesi onun yaşam prensibidir.Masivadan yani dünya malından vazgeçmiş; Gönül yolunu yani Muhabbet yolunu seçmiştir. Muhabbet, perdelerin yırtılması, sırların ortaya çıkmasıdır. Gönül ile ilahilik arasında perde yoktur. İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. O nedenle de şöyle demiştir:Hararet narda'dır, sac'da değil,Keramet sendedir, tac'da değil.Her ne arar isen, kendinde ara,Kudüs'te, Mekke'de, Hac'da değil.Hiç hacca gitmemesine rağmen hacı olarak anılmasının ne anlama geldiğini kitabın satırları içinde ilgiyle okuyacaksınız."Bu kitap araştırma amaçlı yazıldı, ezoterik bilgilerin ışığında yoğruldu, sevgi ile gönüllerinize sunuldu. Layık olması tek dileğimdir." diyen yazarımızın bu yeni kitabını sizlere sunarken, büyük mürşidin sözleriyle kendi sözlerimizi noktalıyoruz:"Okunacak en büyük kitap insandır." "Dileyene Tüm Kapılar Açılacaktır."

...masıdır. Alış-Veriş Listeme Ekle. Işık Eri Hacı Bektaşi Veli ... Işık Eri Hacı Bektaşi Veli - Kevser Yeşiltaş | kitapyurdu.com ... . İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. "DÜŞÜNCE KARANLIĞINA IŞIK TUTANLARA NE MUTLU!" diyen Hacı Bektaşî Velî; "NEBÎLER, VELÎLER Ne zaman ki gönül eri gerçeğini gösterdi onlara, o zaman, baş eğip el verdiler ona. Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber ... HACI BEKTÂŞ-ı VELÎ - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber, Hacı Bektaş'ın hayatı, Bektaşi öğretisinin sembolleri, Kırk Makam, Tanrı kavramı gibi pek çok konu ele alınmıştır. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve adetleriyle Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi 'Gönül Kabesi'ne ulaşmasıdır. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi 'Gönül Kabesi'ne ulaşmasıdır. Original Title. Işik eri haci bektaş veli. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadoluda İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi Gönül Kabesine ulaşmasıdır. Tüm Satıcılar. Işık Eri Hacı Bektaş Veli-Kevser Yeşiltaş. İnsan ile kendi gönlü arasında perdeler vardır. Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. Bektaşi kaynakların da, Hacı Bektaş Veli için çok sık kullanılan, bir de Hünkar lakabı vardır. Sohbet esnasında "Bu çilehane çok karanlık, bir ışık gelecek yeri olsaydı." derler. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslüm... Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. O nedenle de şöyle demiştir. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve adetleriyle Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi 'Gönül Kabesi'ne ulaşmasıdır. Bu kitapta Makalat isimli eserinin ezoterik açıklamasıyla beraber, Hacı Bektaş'ın hayatı, Bektaşi öğretisinin sembolleri, Kırk Makam, Tanrı kavramı gibi pek çok konu ele alınmıştır. Batıni ekolün en önemli temsilcilerinden Hacı Bektaş Veli, Anadolu'da Müslümanlığın kabulü ve Eski Türk inanç ve Bektaşi öğretisinde temel amaç insanın kendi "Gönül Kabesi"ne ulaşmasıdır. Hacı Bektaşi Veli ile Mahmud'i Hayranı biri aslana biniyor diğeri cansız ... kayaya binip yürütüyor. Peategelased on pärit eri maailmadest: esmapilgul asjalik teadvuseuurija Ralph ......