Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi PDF EPUB


Pierre Bourdieu

Sanat SevdasıAvrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi - Pierre Bourdieu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Pierre Bourdieu
DOSYA BOYUTU 4,9
TARİH 2017-11-30
ISBN 9753428408
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sanat eserleri kuşkusuz herkese açıktır, herkesçe görülebilir; ama biliriz ki aslında büyük çoğunluğa kapalı kalırlar. Müzeleri gezenler ile gezmeyenleri birbirinden ayıran şey nedir? Sanat sevdalıları bu tutkularını her türlü maddi koşuldan bağımsızmış gibi yaşarlar, ama aslında önceden edinmiş oldukları donanım değil mi sanat eserlerinden zevk almalarını sağlayan? Müze denen yer üst sınıfların öngördüğü kurallara en çok uyulan yerlerden biri değil mi? Zorunlu kültürel etkinlikler sanattan gerçekten zevk alınmasını sağlayabilir mi?Sosyolog Bourdieu'nün ekibiyle birlikte uzun ve titiz bir saha araştırması sonucunda ortaya çıkardığı Sanat Sevdası, sanatseverliğin toplumsal temelleri üstüne klasikleşmiş bir eserdir. Bourdieu ve arkadaşları, gelir ve eğitim bakımından avantajlı toplumsal kesimlerin "sanat sevdasının" anlam ve işlevi üstüne düşünüyorlar. Bir yandan da gelir ve eğitim bakımından dezavantajlı toplumsal kesimlerin sanata daha çok ilgi duymasını, daha çok zaman ayırmasını sağlayacak koşullar arasında eğitim sistemine özel bir önem atfediyorlar. Sanat Sevdası, bu nedenle, eğitim sisteminin etkisi üstüne bir inceleme olarak da okunabilir.

...i. Metis yayınları. 20.40. 21.68 TL. Sosyolog Bourdieu'nün ekibiyle birlikte uzun ve titiz bir saha araştırması sonucunda ortaya çıkardığı Sanat Sevdası, sanatseverliğin toplumsal temelleri üstüne klasikleşmiş bir eserdir ... Sanat Sevdası Avrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi ... . Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı. En Popüler Hobi, Sanat Kitapları. Ayrıntı Yayınları Sanat ve Sorumluluk İlk Felsefi Denemeler - Mihail Bahtin. Boyut Yayın Grubu Türk Gezginleri İçin Avrupa Sanatının İpuçları - Lale Sürmen Aran Tankut Aran. Avrupa Hukuku Araştırma ve Uygulama Bakırköy Sağlık Yüksek Okulu Kütüp. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kütüphanesi Diş H ... Sanat Sevdası : Avrupa Sanat Müzeleri ve Ziyaretçi Kitlesi ... . Boyut Yayın Grubu Türk Gezginleri İçin Avrupa Sanatının İpuçları - Lale Sürmen Aran Tankut Aran. Avrupa Hukuku Araştırma ve Uygulama Bakırköy Sağlık Yüksek Okulu Kütüp. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kütüphanesi Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesi Eczacılık Fakültesi Kütüphanesi Edebiyat... Sanat Sevdası-Avrupa Sanat Müzeleri V...