Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler PDF EPUB


Ömer Lütfi Taşçıoğlu

Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler - Ömer Lütfi Taşçıoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ömer Lütfi Taşçıoğlu
DOSYA BOYUTU 10,17
TARİH 2015-04-15
ISBN 6053200789
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk-Ermeni ilişkilerinde zorunlu göçe neden olan olayların ve sonuçlarının incelendiği bu kitabın amacı; yaşanan olayların araştırılarak gerçeklerin belgeler ışığında ortaya çıkarılmasıdır. 1. Dünya Harbinin 100. yılında yabancı devletlerin de desteğiyle Ermeni iddialarının Türkiye üzerinde bir baskı aracı olarak kullanılma gayretleri dikkate alındığında kitabın önemli bir boşluğu dolduracağı ve hem Türk milletine hem de Türkiye Cumhuriyeti yönetim kadrolarına söz konusu baskılara karşı izlenmesi gereken politikalar konusunda yol gösterici olacağı umulmaktadır.Farklı yaklaşımları ile dikkati çeken ve daha önce ortaya konulmamış bilgi ve belgeleri de içeren kitapta 1. Dünya Harbi öncesinde kendi devletine karşı isyan ederek düşman tarafına geçen ve kurdukları silahlı çetelerle sivil halkı katletmeye başlayan Ermenilerin tabi tutulduğu zorunlu göç uygulamaları ve göç ettirilen Ermenilerin akıbetleri detaylı olarak ortaya konulmuştur.Kitapta daha önce yeterince ortaya konulmamış olan, Rus işgali ve Ermeni katliamları nedeniyle topraklarını terk ederek göç etmek zorunda bırakılan Anadolu'daki ve Kafkasya'daki Müslüman halkın durumu ile Rus ve Ermeniler tarafından katledilen Müslümanların durumları detaylı olarak incelenmiştir. Bu kapsamda özellikle yabancı kaynaklara dayanılarak iki tarafın kayıpları karşılaştırılmıştır.Umuyoruz ki bu çalışma sömürgeci Batının ve onların uzantılarının sözde soykırımın 100. yılında Türkiye'ye soykırımı kabul ettirmek üzere yürüttükleri çalışmaların arka planının aydınlatılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesinin yanı sıra, Ermenistan'ın ve Diaspora Ermenilerinin yalanlarıyla kandırılmış olan Ermeni vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi yoluyla toplumsal barışa da katkı sağlayacaktır.

...şçıoğlu, 30 yıllık bir çalışma sonucu yayımladığı "Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihî, Siyasi ve Hukuki Gerçekler" adlı kitapla, tüm bu ... Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler ... ... Ömer Lütfi Taşcıoğlu. Türk-Ermeni ilişkilerinde zorunlu göçe neden olan olayların ve sonuçlarının incelendiği bu kitabın amacı; yaşanan olayların araştırılarak gerçeklerin belgeler ışığında ortaya... ...bu haftaki sayısında "Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler" isimli kitabı ele alıyor. yorumları, mâhutların Ermeni tezine verdiği destekler, fotoğraf ve belgelerle birlikte veriliyor. ...Demeç: S - Türk Ermeni meselesinin halli hu ... Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler ... . yorumları, mâhutların Ermeni tezine verdiği destekler, fotoğraf ve belgelerle birlikte veriliyor. ...Demeç: S - Türk Ermeni meselesinin halli hususundaki vaziyetiniz nedir? Antlaşması, Ermenistan ile ANKARA HÜKÜMETİ'nin ilk siyasi anlaşmasıdır. Yusuf Hallaçoğlu, Ermeni Tehciri ve Gerçekler. Ömer Lütfi Taşçıoğlu. Türk-Ermeni ilişkilerinde zorunlu göçe neden olan olayların ve sonuçlarının incelendiği bu kitabın amacı; yaşanan olayların araştırılarak gerçeklerin belgeler ışığında ortaya... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve Hukuki Gerçekler. Mağaza: Nobel Kitap. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Ömer Lütfi Taşçıoğlu kaleminden Türk-Ermeni İlişkilerinde Tarihi, Siyasi ve...