Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Akademinin 50/D Hali e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Akademinin 50/D Hali PDF EPUB


Esra Çolak

Akademinin 50/D Hali - Esra Çolak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Esra Çolak
DOSYA BOYUTU 10,3
TARİH 2018-07-02
ISBN 6056816659
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu araştırma Türkiye'de devlet üniversitelerinde 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre istihdam edilen araştırma görevlilerinin kurumsal yapı içerisindeki ilişkilerini, sosyal yaşamlarını nasıl kurguladıklarını, doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra kariyerlerine devam etmek bakımından nasıl bir gelecek öngörüsü içerisinde olduklarını anlamayı amaçlamaktadır.Sosyolojik bir anlayış adına böyle bir araştırmanın yapılmasını bir zorunluluk haline getiren önemli gelişmelerden biri, çağdaş kapitalist üretimin yapısı ve bu yapının işleyiş dinamiklerinin önceki dönemlerde görünenden farklı, standart dışı veya atipik istihdam diye tabir edilen ve aslen güvencesizlik kavramı ile açıklanabilecek olan yeni bir görünüm ve mahiyet kazanmış olmasıdır. Türkiye'de 50/D'li olarak nitelendirilen araştırma görevlilerinin konumu bu kavramın atıfta bulunduğu istihdam biçimi ve koşullarının tipik örneklerinden birini temsil etmektedir. 

...ı Olarak Akademi. - Güvencesiz Çalışma ... Akademinin 50/D Hali | Lykeion Yayınları ... . - Araştırmanın Yöntemi ve Kendisiyle Mülakat Yapılan Bireylerin Sosyo - Demografik Özellikleri. Haberler \ Eğitim \ Akademik Hayat. Ancak yapılan bu değişiklik,2547 sayılı Kanunun (50/d) maddesi uyarınca yapılan geçici istihdamın amacını anlamsız hale getirmiştir. Akademinin 50/D Hali. Araştırma Görevlilerinin Belirsizlik ve Güvencesizlik ile Mücadele Stratejileri. Devlet - Güvenlik İstihbarat - Teröriz ... Akademinin 50/D Hali - BKM Kitap ... . Devlet - Güvenlik İstihbarat - Terörizm. 29,50 ₺. Sepete ekle. İndirimli Hızlı Görünüm. Akademinin 50/D Hali Araştırma Görevlilerinin Belirsizlik ve Güvencesizlik ile Mücadele Startejileri - Esra Çolak. Konu Başlıkları. Bir İstihdam Alanı Olarak Akademi. Akademinin 50/D hali : araştırma görevlilerinin belirsizlik ve güvencesizlik ile mücadele stratejileri. Dil: Türkçe. Akademinin 50/D hali : araştırma görevlilerinin belirsizlik ve güvencesizlik ile mücadele stratejileri / Esra Çolak. Annuler. Accueil ›. Détails pour : Akademinin 50/D hali Akademinin 50/D hali : araştırma görevlilerinin belirsizlik ve güvencesizlik ile mücadele stratejileri /Esra Çolak. ...doktor olarak akademik çalışmalarına devam ederken, 50/d'li olanlar ise 'Lisansüstü öğretim halde 33/a'ya aktarımı yapılmayan, ya da geçişe hiç izin vermeyen üniversitelerdeki 50/d'lilere... Ad: Akademinin 50/D Hali, Yazar: Esra Çolak, Yayınevi: Lykeion, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Üniversite Ders Kitapları Eğitim Bilimleri Fakültesi Kitapları Eğitim Yönetimi Kitapları, En Düşük Fiyat... Sanatçının çoğunluğu yağlı boya olmak üzere ; halı, pleksi, marküteri, seramik, vitray ve "Akademide 50 Yıl" sergisi 15 Kasım'a kadar Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek. Akademinin 50/D Hali. Araçlar. Metin. ...nesille birlikte yoğurabilecek dinamizme sahip bu kesim, belki de akademinin köhneleşmesi önündeki en aşılması güç engeldir. ar...