Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi PDF EPUB


Almaz Yazberdiyev

Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi - Almaz Yazberdiyev pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Almaz Yazberdiyev
DOSYA BOYUTU 12,1
TARİH 2005-09-06
ISBN 9752560296
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çağdaş dünya tarihçiliğinde Kitap ve Kitapçılık Tarihi tarihçililiğin yeni alanı olarak ilgi görmektedir. Almaz Yazberdiyev bu alanın ilk temsilcilerindendir.İran ve Orta Asya’da kitabın ortaya çıkması ve gelişim evreleri üzerine yaptığı araştırmalarıyla dünyaca kabul gören ünlü Türkmen bilim adamlarından Prof. Dr. Almaz Yazberdiyev’in en son çalışması, genel olarak Rusya’da Doğu Yayıncılığının (Doğu dillerinde yapılan yayıncılığın) tarihini ele alıp incelemekte, özel anlamda ise Orta Asya ve Türkmenlerde kitap basımı ve yayıncılığı üzerinde durmaktadır.Araştırmacı yazar Almaz Yazberdiyev Eski Sovyet ve dünya tarihçileri arasında Orta Asya Türklerinde, özellikle de Türkmenlerde matbu eserler tarihi alanında ün yapmış bir araştırmacı olarak kabul görmektedir. 1939 Türkmenistan doğumlu olan yazar, bugüne kadar bu alanda kendisinden söz ettiren birkaç tarihçiden biri olarak tanınmaktadır. Yaptığı çalışmalarla sadece Türkmenlerde kitabın tarihi üzerine değil, genel anlamda Orta Asya ve İran’da kitabın ortaya çıkışı ve yayılması konusunda Müslüman Doğu dünyasında, Rusya Müslümanları ve Türkleri arasında kitabın ve yayıncılığın öğrenilmesi konularında büyük emek vermiştir. Eserin en önemli özelliği, konuyla ilgili çalışma yapan araştırmacıların başvuru kaynağı olması ve 1802-1917 yılları arasında basılan 1289 kitabı kapsayan "Türkmen Matbu Eserleri Kataloğu"

... bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi ... Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi - Almaz Yazberdiyev | kitapyurdu.com ... . Doğuda matbu yayınların tarihi. Kitap Bilgisi. Alıntılar. Doğu'da matbu yayınların tarihi. Yazar adı: ALMAZ YAZBERDIYEV. Yayımcı: KAKNÜS YAYINLARI. Yayın tarihi: 2005. Toplam sayfa Alış-Veriş Listeme Ekle. Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi. arasında Orta Asya Türklerinde özellikle de Türkmenlerde matbu eserler tarihi alanında ün yapmış bir araştırmacı olarak kabul görmektedir. Çizgi Roman>Koleksiyon DERGİ Dinler Tarihi Dünya Kl ... Pandora - Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi - Almaz Yazberdiyev... ... . Çizgi Roman>Koleksiyon DERGİ Dinler Tarihi Dünya Klasikleri Edebiyat-Dilbilim Edebiyat-Eğlence-Mizah Edebiyat-Fantastik EDEBİYAT-GEZİ-İNCELEME Edebiyat-Politik Roman Edebiyat-Tarihi... Çağdaş dünya tarihçiliğinde Kitap ve Kitapçılık Tarihi tarihçililiğin yeni alanı olarak ilgi görmektedir. Tavsiye edin. Hata bildirimi. Doğu`da Matbu Yayınların Tarihi Kaknüs Yayınları Fiyatı: 15 TLİncele. Doğu'da Matbu Yayınları Tarihi. Yazar : Almaz Yazberdiyev Yayınevi ISBN Kodu : 9799752560290 Sayfa Sayısı : 312 Ebat : 14 X 21 Cilt Tipi : Karton Kapak Basım Tarihi : 2005-9 Son Basım Tarihi 20 TL. Doğu'da Matbu Yayınların Tarihi - 1802-1917 Arap Alfabeli Türkmen Kitapları Kataloğu | Almaz Yazberdiyev mudemu.com adresinde uygun fiyatlar ve indirimlerle... Doğu'da Matbu Yayınları Tarihi. Tavsiye et. Hata bildir. Basım Tarihi : 2005-09. Baskı : 1. Çeviren : Ahmet Annaberdiyev. Almaz Yazberdiyev. Kitap Tanıtımı. XIX. yüzyılın ortasından itibaren matbaa Orta Asya ya da yayılmış ve kısa süre sonra bu bölgede özel matbaalar kurulmaya başlanmıştır. Doğu'da Matbu Yayınların Tarih. Almaz Yazberdiyev. Kaknüs Yayınları. Basım Yılı: 2005. ISBN: 9789752560291. Almaz Yazberdiyev Kitapları. Kaknüs Yayınları. Yayın Tarihi. 2005-09-01. Doğu Ve Batı'nın Ötesinde Asya Ve Avrupa. 38 38. Adnan Demircan. İslam Tarihi ve Medeniyeti Bibliyografyası; Cumhuriyet Dönemi (1923-2014). 18.75 TL. XIX. yüzyılın ortasından itibaren matbaa Orta Asya ya da yayılmış ve kısa süre sonra bu bölgede özel matbaalar kurulmaya başlanmıştır. 17.50 TL. XIX. yüzyılın ortasından itibaren matbaa Orta Asya ya da yayılmış ve kısa süre sonra bu bölgede özel matbaalar kurulmaya başlanmıştır. 22.50 TL. XIX. yüzyılın ortasından itibaren matbaa Orta Asya ya da yayılmış ve kısa süre sonra bu bölgede özel matbaalar kurulmaya başlanmıştır. ...