Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yeraltından Notlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yeraltından Notlar PDF EPUB


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
DOSYA BOYUTU 3,26
TARİH 2019-10-31
ISBN 6058085077
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Ben hasta bir adamım. Çirkin ve içi kinle dolu bir adam. Biliyorum ki karaciğerimden hastayım amane hastalığım hakkında bir şey biliyorum, ne de beni tam olarak neyin hasta ettiğinden haberim var.”Dostoyevski genel olarak insanın iç âlemine ışık tutar ancak bunu elinizdeki eserinde bir adım dahaileriye taşımış ve insan ruhunun trajedisini ortaya koymuştur. Esasen kitabı bu kadar ölümsüz yapanda bu husustur. Yeraltından Notlar, biçare bir insanın hayatın zorlukları karşısında ezilmesinin, içdünyasının yaralar almasının, benliğini dünyaya kabul ettirmek çabasındayken gitgide kendi içineçekilmesinin hikâyesidir. Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı eserlerinde değindiği birçokfelsefi ve ahlaki problemin temelleri bu romanda ortaya konulmuştur.

...ndan Notlar (Rusça: Записки из подполья, Zapiski iz podpolya), Dostoyevski'nin, Camus dahil olmak üzere birçok Batılı düşünürü varoluşçu anlamda etkilemiş bir klasik olarak kabul edilen kısa ... Yeraltından Notlar Özet - Dostoyevski ... ... yeraltından notlar. şükela: tümü | bugün. bir insan bir kitabı 4 kez okuyup her defasında farklı bir açı yakalayabilir mi? kitabın yazarı dostoyevski ise çok normal. Mehmet Ümit ÇEKİN. Usta yazar Dostoyevski'nin 'Yeraltından Notlar' adlı eserini incelemeden önce, onun yaşamına değinmek elzemdir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881 ): İl ... Dostoyevski Yeraltından Notlar Analiz | Arşiv Edebiyat ... . Mehmet Ümit ÇEKİN. Usta yazar Dostoyevski'nin 'Yeraltından Notlar' adlı eserini incelemeden önce, onun yaşamına değinmek elzemdir. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski (1821-1881 ): İlk roman İnsancıklar'ın çarpıcı konusu ve farklı kurgusuyla dikkatleri çekti.İnsan ruhunun derinliklerini sergileyiş gücüyle... Ama Heine, itirafını topluma, başkalarına sunan bir kimseden söz ediyordu. Oysa ben yazdıklarımı yalnız kendim içim yazıyorum.'(s.55) der Yeraltından Notlar'da Dostoyevski. Yeraltından Notlar, üzerinde oldukça fazla incelemeler yapılan eserlerden biri. Aslında bu tipteki kişilerin edebiyata yansımış ilk hali Yeraltından Notlar'daki karakter denilebilir. Yeraltından Notlar, yayımlandığı 1864 yılından beri öfke ve sessizliğin en güçlü manifestolarından biri olmuştur. "Yeraltından Notlar, hakikati kanla haykırır." NIETZSCHE. Yeraltından Notlar - Dostoyevski. Ke...