Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele PDF EPUB


Tony Cliff

Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele - Tony Cliff pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Tony Cliff
DOSYA BOYUTU 4,81
TARİH 2015-04-10
ISBN 9758442164
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Tony Cliff’in Troçki biyografisinin 3. Cildi “Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi”ni anlatıyor.Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Lenin’le birlikte Bolşevik Partisi’nin, hükümetin ve Komünist Enternasyonal’in lideriydi. 1927 sonunda Troçki partiden ihraç edildi, önce SSCB’nin uzak doğusundaki Alma Ata’ya sürüldü; sonra da sınır dışı edildi. 1927’den 1940’da suikast sonucu katledilinceye kadar izole bir hayat yaşadı ve bütün dünyada sınırlı sayıda yandaşlarından oluşan gruplara liderlik etti.Bu kitap iki dönem arasında kalan 1923-27 yıllarını kapsıyor. Bu dönemde onu, yükselmekte olan Stalinist bürokrasiye karşı muhalefet yürütürken görüyoruz.Birçokları ya teslim olur ya da kenara çekilirken Troçki, tüm taviz ve yalpalamalarına rağmen Stalinist gericiliğe karşı mücadelesini sürdürdü. Mücadelesinden vazgeçirmek için yapılan tüm fiziksel ve psikolojik baskılara inatla direnmesi onun çok büyük tarihsel başarısıdır.Troçki 1927’ye gelindiğinde artık Stalin’in suçlarının tüm vahametini kavramıştı. Zinoviev ve Kamenev’le kurduğu blok parçalandığında Stalin için “devrimin mezar kazıcısı” diyecekti. Bu dönemden sonra Stalinist bürokrasi ile tam bir uzlaşmazlık içinde olacaktı.

... Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele (9789758442164) ... Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele - Tony... ... . 0,00. Kargo dahil en ucuz14,08 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta... Mesela bu yazımızda yazar Tony Cliff kitapları arasında yer alan Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinis ... Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadele - Tony... ... . Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor.Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor.Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. 4.28 €. Tony Cliff'in Troçki biyografisinin 3. Cildi "Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Mücadelesi"ni anlatıyor. Devrim ve İç Savaş yıllarında Troçki, milyonlara liderlik ediyordu. Tony Cliff tarafından yazılan ve MARX21 YAYINLARI tarafından piyasaya sürülen Troçki Cilt 3: Yükselen Stalinist Bürokrasiye Karşı Müc...