Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İslamda Kardeşlik e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İslamda Kardeşlik PDF EPUB


Salim Alver

İslamda Kardeşlik - Salim Alver pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Salim Alver
DOSYA BOYUTU 8,62
TARİH 2015-04-10
ISBN 6055021306
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Allahû Teala, Enfal suresinde şöyle buyuruyor:Sen yeryüzünde bulunan her şeyi verseydin yine onların kalplerini uzlaştıramazdın.Yine Al-i İmran suresi 63. ayette şöyle buyuruyor:Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Siz düşmandınız da Allah kalplerinizi uzlaştırdı. Onun nimetiyle kardeş oldunuz.Kardeşlik İslam akidesine bağlı karşılıklı güven, ihtiram, sevgi, derin duygu ve hislerden ortaya çıkan imanî bir kuvvettir.Bunun içindir ki kardeşlik takva ile alakasından dolayı ortaya çıkan imana bağlı bir sıfattır. Çünkü imansız kardeşlik olmaz, kardeşlik olmadan iman da olmaz.“Kıyamet günü dost olanlar, birbirlerine düşman olurlar. Allah için dost olanlar hariç.”Şüphesiz kardeşlik imandan ayrıldığında şahsi menfaatlere ve zati maslahatlara dönüşür Arkadaşlık, dostluk takvadan ayrıldığı zaman çıkarları arzulamaya, ganimetlerde rekabeteboğuşmaya buğz ve düşmanlığa dönüşür. 

... FEDAKARLIKTIR. Çanakkale harbindeki îman ordusunun erleri, Peygamber Efendimiz'in terbiyesinde yetişen ashâb-ı ... İslâm Dininde Kardeşlik, Bütünüyle Akide Temeline... ... ... Islâm dininde kardeslik, bütünüyle akide temeline dayanmaktadir. Allah ( c.c), Kur'ân-i Kerim'de söyle buyurmaktadir "Mü'minler ancak kardestirler. Islam'da kardeslik akide temeline oturtuldugu içindir ki, mü'minlerin arasini bozacak her türlü sunî ayrimlar ve böbürlenmeler de haram kabul edilmistir. İslam kardeşliği nasıl olmalı? İslâm dininde kardeşlik, bütünüyle akide temeline dayanmaktadır. Kur'â ... İslam'da Kardeşlik | Kadın ve Aile ... . İslam kardeşliği nasıl olmalı? İslâm dininde kardeşlik, bütünüyle akide temeline dayanmaktadır. Kur'ân'ın öngördüğü kardeşlik, bütün bunları içeren bir muhtevaya sahiptir. Anne ve babası bir olan kişilere kardeş denir. İslam dininde kardeşlik ise aynı inancı ve değerleri savunma, aynı dünya görüşünü paylaşma ve bir dayanışma ruhunu ifade etmektedir. İslam dini kendi toplumunun esaslarını belirlerken inançta tevhidi, cemiyette de uhuvveti (kardeşliği) esas almışt...