Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ene Risalesinin şerhi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ene Risalesinin şerhi PDF EPUB


Bediüzzaman Said Nursi

Ene Risalesinin şerhi - Bediüzzaman Said Nursi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Bediüzzaman Said Nursi
DOSYA BOYUTU 7,77
TARİH 2007-06-01
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kâinâtın zâhiren açık göründüğü halde hakìkaten kapalı olan kapıları, ancak Kur´ân-ı Hakîm´in irşâdına kulak verildiği takdirde açılabilir; lâkin o Kitâb-ı Mu´ciznümâ dahi tılsımdır. O kelâm-ı İlâhî´nin mühim tılsımlarını izn-i İlâhî ile Risâle-i Nur halletmiştir. Bilhassa 30. Söz olan iki "Maksat"tan ibâret "Ene ve Zerre Risâlesi", 23. Lem´a olan "Tabiat Risâlesi", 10. Söz olan "Haşir Risâlesi" gibi mühim eserlerde bu müşkillerin halledildiğini görmek mümkündür.İşte o anahtar eserlerden birisi de "30. Söz´ün Birinci Maksadı" olan "Ene Risâlesi"dir. Bu eser, kâinat kitâbının bir elifi hükmünde olan "ene"yi tahlîl ediyor.Birinci Maksad´da, kitâb-ı kâinatın bir elifi hükmünde olan enenin hem mâhiyyetini beyân etmekle, insân tılsımını açıyor. Yani "İnsân nedir, nereden gelmiş, nereye gidiyor, ne için gelmiş, , niçin durmuyor?" suallerini hallediyor.

...ermiş olan Zerrûk'un aynı zamanda tasavvufî yorumlar da içeren şerhi eserin en yaygın ve muteber şerhlerinden biridir ... Ene Risâlesi ve Şerhi ... . Hattâb'ın Taḥrîrü'l-maḳāle fî şerḥi Neẓâʾiri'r-Risâle adlı şerhi (nşr. Bediüzzaman Said Nursi. Kâinâtın zâhiren açık göründüğü halde hakìkaten kapalı olan kapıları, ancak Kur´ân-ı Hakîm´in irşâdına kulak verildiği takdirde açılabilir; lâkin o Kitâb-ı Mu´ciznümâ dahi tılsımdır. 17.25 TL. Söz olan "Haşir Risâlesi" gibi mühim eserlerde bu müşkillerin halledildiğini görmek mümkündür. İşte ... Ene Risalesinin Şerhi, Bediüzzaman Said NURSÎ Fiyatı... - GittiGidiyor ... . 17.25 TL. Söz olan "Haşir Risâlesi" gibi mühim eserlerde bu müşkillerin halledildiğini görmek mümkündür. İşte o anahtar eserlerden birisi de "30. Söz´ün Birinci Maksadı" olan "Ene Risâlesi"dir. Bütün peygamberlerin ve münzel kitapların en hakîkî dâvâsı, tevhîdden sonra haşir üzerinde temerküz etmektedir. Arabî İşârâtü'l-İ'câz Meâl ve Şerhi 7. Risale i Nur Şerhi. ENE RİSALESİNİN ŞERHİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Bediüzzaman Said NURSÎ kitapları ve Semendel Yayınları baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap NadirKitap.com'da....