Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü YarınıYakup Kepenek’e ve Oktar Türel’e Armağan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü YarınıYakup Kepenek’e ve Oktar Türel’e Armağan PDF EPUB


Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü YarınıYakup Kepenek’e ve Oktar Türel’e Armağan -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 9,78
TARİH 2015-04-17
ISBN 9755338095
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulunan çok değerli bilim insanlarıdır. Bu iki büyük emekçi-iktisatçının üretkenlikleri, bilimin ışığından asla ödün vermeyen aydın duruşları, akademik yaşamlarını Türkiye ekonomisini anlamaya ve anlatmaya adamış olmaları öğrencileri ve meslektaşları tarafından her zaman örnek alınmıştır.Kepenek ve Türel'e armağan edilen bu kitapta yer alan makalelerin ortak teması; Türkiye ekonomisinin işleyişine ilişkin temel iktisadi kısıtlar, siyasal tercihler ve toplumsal sorunlardır. Bu kısıtlara, tercihlere ve sorunlara yönelik kimi politika önerileri de her biri konusunun uzmanı olan değerli yazarlarca ortaya konmuştur. Bu derlemede teknolojik gelişmeden emeğin durumuna, dış ticaretten finansal gelişmelere, tarım ve konut sektörlerinden yoksulluğa, Büyük Bunalım yıllarından özelleştirme mağdurlarına kadar belli başlı birçok alanda Türkiye ekonomisi titizlikle incelenmiştir. Çoğulcu bir yaklaşımla okuyucuya hem mikroiktisadi ve makroiktisadi çözümleme çerçeveleri, hem de siyasal-iktisadi bakış açıları bir arada sunulmuştur. Kitap, Türkiye ekonomisinin yakın geçmişte nasıl yönetildiğine ve ekonomide sergilenen performansa iktisadi ve sosyal-bilimsel açılardan ışık tutmaktadır.

...nü YarınıYakup Kepenek'e ve Oktar Türel'e Armağan ... Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü Yarını Yakup Kepenek'e ve... ... . Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkilarda bulunan çok degerli bilim insanlaridir. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulunan çok değerli bilim insanlarıdır. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof ... Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü Yarını Yakup Kepeneke ve... ... . Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulunan çok değerli bilim insanlarıdır. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulunan çok değerli bilim insanlarıdır. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. ...Ekonomisinin Dünü Bugünü Yarını - KolektifYakup Kepenek'e ve Oktar Türel'e Armağan. kimi duruşları, Kitap, Dünü siyasal birçok Dr. alan Türel, Türkiye Yarını ortaya arada vermeyen. Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü Yarını-İmge Kitabevi Yayınları-9789755338095-Kolektif-%20 indirimli-Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Yakup Kepenek'e ve Oktar Türel'e Armağan. Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü YarınıYakup Kepenek'e ve Oktar Türel'e Armağan. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel, Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulunan çok değerli bilim insanlarıdır. Türk Ekonomisinin Dünü Bugünü Yarını. 16.5 16.5. Dr. Yakup Kepenek ve Prof. Dr. Oktar Türel,Türkiye ekonomisinin incelenmesine önemli katkılarda bulu. Türkiye Ekonomisinin Dünü Bugünü YarınıYakup Kepenek'e ve Oktar T...