Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Allah Bir e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Allah Bir PDF EPUB


Hasan Ali Yücel

Allah Bir - Hasan Ali Yücel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hasan Ali Yücel
DOSYA BOYUTU 7,28
TARİH 2011-09-01
ISBN 6054042463
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kul huvallahü ahad’‘Söyle, Allah Birdir.’’Söyleyen: AllahAllah’a gerçek iman, gören gözlerle aydınlıkta onun varlığına ermektir. Ona kendini vermektir. Ondan hakikatler dermektir. Hakk’a erenler, böyle kişilerdir işte.Bizi, bu kullarından eyle ya rabbi!Meçhullerin karanlığına cesaretle yürüyenlere bir gün hak doğar. Ümidimiz bu olsun.Hakk’ın girdiği yerde batıl duramaz.Tesellimiz bu olsun. Hak’ta birlik vardır, batılda çokluk.Biri varlık, biri yokluk.Var olmaktan korkan, yokluğa kurbandır. Yok olmayı bilen insan, var olmanın yolunu bulandır.Sağır ve dilsiz olmayan vicdan, her zaman der: ‘Allah’a inan!Bizi, bu sesi duyanlardan eyle ya Rabbi!

...V.Rıza Zobu ) arnavut Recep (H.Körmükçü ) samimi arkadaştırlar ... Allah Bir Sevgim Bir - YouTube ... . Kâinat ve ondaki her varlık Allah'a muhtaçtır. O, hiç bir şeye muhtaç değildir. Bu yakınlık maddî bir yakınlık değildir. Bizim inancımıza göre Allah kulları ile devamlı münasebet içindedir. Rahmân ve Rahîm (olan) Allah'ın adıyla. 1. De ki: O, Allah birdir. 2. Allah, Sameddir (hiç kimseye, hiçbir şeye ihtiyaç duymayan). Hiçbir yerde değildir. Bir mekan içerisinde olanlar mahluklardı ... Allah Bir - Ekşi Sözlük ... . Hiçbir yerde değildir. Bir mekan içerisinde olanlar mahluklardır. Fakat, nasıl olduğu bilinmeyen bir görmekle göreceklerdir. İnanan kimse, Cennettekilerin, zatının künh ü mahiyetini kavramaksızın ve herhangi bir şeye bemzetmeksizin Allah Teâla'yı görecektir....