Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar PDF EPUB


Kubilayhan Erman

Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar - Kubilayhan Erman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kubilayhan Erman
DOSYA BOYUTU 11,52
TARİH 2015-04-27
ISBN 6059825009
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Latin Amerika için çok şey söylenir ve bu zengin kültür dairesi çok farklı şekillerde tanımlanır. Mesela Eduardo Galeano'ya göre Latin Amerika “kesik damarların kıtasıdır.” Zira kıtanın damarlarının kesildiği, derin ve acı izler bırakan bir sömürge geçmişi vardır ki bağımsızlıktan iki asır sonra bile ekonomik, siyasî ve toplumsal hayatta hâlâ bazı yaraların kapanmadığı gözlenir. Birçokları için gizemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış “büyülü kıtadır” Latin Amerika. Gabriel Garcia Marquez ise 1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nü kabul ettiği törende yaptığı konuşmasında; sadece kendi ülkesi Kolombiya'dan değil, “büyük vatan” olarak nitelediği Latin Amerika'dan bahseder ve bölgenin o dönemdeki hazin halini tasvir eder. Marquez konuşmasını, “yüzyıllık yalnızlığa mahkûm edilmiş nesillerin, sonunda ve sonsuza kadar neden ikinci bir şansları olmasın” sorusuyla bitirir.Marquez'in söylediği bu sözlerden otuz üç yıl sonra, Latin Amerika'da bugün, katmanlaşmış ve kronik bazı sorunlar tam olarak çözüme kavuşturulamamış olsa da, 20. asrın son yıllarından itibaren iktidara gelen yeni nesil yönetimlerde ekonomik ve toplumsal meseleleri önceleyen bir irade ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda kalkınma, refah ve toplumsal sorunlara vurgu yapan eklektik bölgesel ve yarı bölgesel girişimler belki de Latin Amerika'da ikinci bir şansın yakalandığına işarettir. Latin Amerika kaynak zenginliğinden dolayı sömürgecilik döneminden itibaren ve sonraları da jeopolitik nedenlere bağlı olarak bölge dışı aktörlerin her zaman ilgisini çekmiş bir coğrafyadır. Artık kendi dinamiklerinden ve güçlü aktörlerle kurduğu ittifaklardan destek alarak kalkınma yönünde değişen Latin Amerika, ekonomik ve siyasî mülahazalar çerçevesinde gelecekte de ilgi odağı olmaya devam edecektir.

... and cite all the research you need on ResearchGate ... Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar | bkmkitap.com ... . Amerika'nın (Latince kökenli diller konuşan ve Katolik inancına sahip) Avrupa devletleri tarafından "keşfedilen", "fethedilen" ve sömürgeleştirilen bölgelerine "Latin Amerika" deniliyor. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar. Kubilayhan Erman / Gece Kitaplığı. Kargolama Süresi: 5 İş Günü. 16.85 TL. Latin ... Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar | bkmkitap.com ... . Kargolama Süresi: 5 İş Günü. 16.85 TL. Latin Amerika için çok şey söylenir ve bu zengin kültür dairesi çok farklı şekillerde tanımlanır. Mesela Eduardo Galeano'ya göre Latin Amerika "kesik damarların kıtasıdır.". kitaphanen.com´da uygun fiyata Gece Kitaplığı markalı Latin Amerika ve İspanya Üzerine Güncel Çalışmalar 9786059825009 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Latin Amerika için çok şey söylenir ve bu zengin kültür dairesi çok farklı şekillerde tanımlanır. Mesela Eduardo Galeano'ya göre Latin Amerika "kesi...