Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkçe Terim ve Sözcükler TTS-Dilbilim 1. Derleme e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkçe Terim ve Sözcükler TTS-Dilbilim 1. Derleme PDF EPUB


Aybars Erözden

Türkçe Terim ve Sözcükler TTS-Dilbilim 1. Derleme - Aybars Erözden pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Aybars Erözden
DOSYA BOYUTU 4,7
TARİH 2008-08-01
ISBN 9944313605
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derleme yoluyla oluşturulmuştur. Terimlerin yalnızca Türkçe karşılık önerileri derlenmiş, ancak tanımları, açıklamaları ve örnekleri katılmamıştır. Terimler ve bunların tanımları her bilim dalının kavramsal özünü oluşturur, olguları dizgeleştirme düzeyini gösterir. Bilimsel söylem evreninin temelini terimler oluşturur. Eğitim dilinin Türkçe olduğu üniversitede, yabancı dil (İngilizce) öğretimi ve yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanlarında lisans üstü programların yürütülmesi sırasında pek çok yabancı dilde terim ve sözcüğün Türkçe karşılıklarının doğru ve tutarlı kullanma durumu ayrı bir özen gerektirmektedir. Terim düzeni kurulduktan sonra bilimsel ve uygulayımsal çeviri, birincil sorununu büyük ölçüde çözümlemiş sayılır. Bu nedenle derli toplu bir dizelge hazırlanmasının gerekliliği ile yapılan çalışmalar sonucunda bu Dizin ortaya çıkmıştır.

...cükler: TT... Similar Items. Öz Türkçe sözcükler ve terimler sözlüğü / by: Püsküllüoğlu, Ali ... Türkçe Terim ve Sözcükler TTS-Dilbilim 1. Derleme - Aybars Erözden ... . Published: (1966). Kitap Yabancı Dil Başvuru ve Kaynak Sözlükleri. TÜRKÇE TERIM VE SÖZCÜKLER TTS - DILBILIM 1. DERLEME - AYBARS ERÖZDEN;BETÜL TARHAN Fiyatları. Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derleme yoluyla oluşturulmuştur. Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki te ... En Ucuz TÜRKÇE TERIM VE SÖZCÜKLER TTS - DILBILIM... ... . Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derleme yoluyla oluşturulmuştur. Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derleme yoluyla oluşturulmuştur. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Türkçe Terim ve Sözcükler TTS-Dilbilim. Yazar. Türkçe Tercümesi 1-4 İhyav Ulumid-Din. Türkçe terimler sözlüğü. Aybars Erözden, Betül Tarhan, Belirsiz. Türkçe Terim ve Sözcükler (TTS)-Dilbilim Dizini, yayımlanmış olan dilbilim ve altdallarındaki terimlerin sözlüklerinden derle...