Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi PDF EPUB


Prof. Dr. Ahmed Akgündüz

Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi - Prof. Dr. Ahmed Akgündüz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Ahmed Akgündüz
DOSYA BOYUTU 11,81
TARİH 2015-04-17
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye’de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Farklı isimler altında da olsa tüm Müslüman Türk devletlerinde ve özellikle de Osmanlı Devletinde “içişlerinin” temelleri çok eskilere uzanmaktadır. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Bu bağlamda, hâciplik ve şıhne teşkilatlarına dikkat çekilmekte, kethudâlık kavramı üzerinden Sadaret Kethudâlığı kurumu ele alınmakta ve 1836 yılında kurulan Nezâretin 1922 yılına kadar gelişimi incelenmektedir. Ayrıca eserde, içişlerine dair kurum ve kuruluşlar ile bunların işleyişine ilişkin mevzuat metinlerine de yer verilmektedir.

...naklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır ... Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihİ | bkmkitap.com ... . kurumu ele alınmakta ve 1836 yılında kurulan Nezâretin 1922 yılına kadar gelişimi incelenmektedir. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Kitap Osmanlı Tarihi. Turkish Airlines, Özel Muhafaza Kabında. 77 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. DAHİLİYE NEZÂRETİ. Osmanlı Devleti'nde 1836'da kurulan ve Cumhuriyet ... Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihİ | bkmkitap.com ... . DAHİLİYE NEZÂRETİ. Osmanlı Devleti'nde 1836'da kurulan ve Cumhuriyet döneminde İçişleri Bakanlığı adını alan teşkilât. Web Adresi: https://islamansiklopedisi.org.tr/dahiliye-nezareti. 100 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Önce Dahiliye Nezareti: Sadaret Kethudalığı  Tanzimattan Sonra Dahiliye Nezareti: 1836 - 1922... Türkiye'de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Alış-Veriş Listeme Ekle. Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi. Arşiv Belgeleri Işığında Dahiliye Nezareti Tarihi. https://www.limankitap.com/urun/arsiv-belgeleri-isiginda-dahiliye-nezareti-tarihi. Kolektif. Kitap Tanıtımı. Türkiye'de İçişleri Bakanlığının tarihinin başlangıcı olarak 1836 yılı esas alınamaz. Farklı isimler altında da olsa tüm Müslüman Türk devletlerinde ve özellikle de Osmanlı... 100 TL. İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Sonra Dahiliye Nezareti: 1836 - 1922  Osmanlı Devleti'nde Dahiliye Nezaretine Yardımcı Olan... İşte bu eser, tarih boyunca ve özellikle Osmanlı Devletindeki içişlerine dair kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeleri ışığında incelemek amacını taşımaktadır. Fiziksel Tanımlama: 784 s. : resim, tablo, belge ; 25 cm. Kurum Konusu: Dahiliye Nezareti -- Türkiye -- Tarih. ...kurum ve kuruluşları, temel kaynaklar ve arşiv belgeler...