Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) PDF EPUB


Kemal Beydilli

Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) - Kemal Beydilli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kemal Beydilli
DOSYA BOYUTU 8,86
TARİH 2018-05-28
ISBN 9753524742
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı İmparatorluğunun her köşesindeki geniş yaygınlıkları yaygınlıkları yanında bir nüfus oluşturduğuna da şüphe olmayan imamların sosyal hayattaki etkinlikleri ve devlet organları içinde çeşitli vazifeler üstlendiği biliniyor. Bu bakımdan Osmanlı devrinde imamları idari mekanizmaya işlerlik kazandıran başlıca unsurlardan birini teşkil etmekteydiler.Kemal Beydilli Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adlı çalışmasında, imam kavramını arşivlerimizdeki pek çok belgenin desteğiyle ele alıyor. İmparatorluk dönemindeki tablo ortaya konulduktan sonra geçmişin muhasebesi yapılıyor. Bir yönüyle de Cumhuriyet devrindeki köklü değişimin sebepleri gözler önüne seriliyor.Kitabın birinci kısmı imamlar, hatib, müezzin gibi cami görevlilerine dairdir. İkinci kısımda İstanbul’da Soğanağa Mahallesi imamının tuttuğu günlükler yer almaktadır. Soğanağa Camii imamının, kendi devrindeki siyasi gelişmeler, azil ve tayinler, mahallesinde olup bitenler ve ailesi hakkındaki kayıtlar Osmanlı mahalle hayatına ait ilginç hatıraları aktarması bakımından son derece önemli.Hem araştırmacılar hem de meraklı okurlar için önemli bir kaynak hüviyetindeki Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü, imamların sosyal hayattaki rolüne ilişkin kapsamlı bir değerlendirme yapma fırsatı sunuyor.

...Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Osmanlı Döneminde ... Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli)... ... ... Diriliş Yazıları. 32,67 ₺. İmamın Manken Kızı. 24,45 ₺. Ammar B. Yasir Ve Sabır. 24,42 ₺. Yeniçeriler Ve Bir Yeniçerinin Hatıratı (Ciltli). 36,30 ₺. Mukayeseli Eğitim Felsefesi. 27.90 TL. Kemal Beydilli Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü adlı çalışmasında, imam kavramını arşivlerimizdeki pek çok belgenin desteğiyle ele alıyor. Kapak: Ciltli. Hem araştırmacılar hem de meraklı okurla ... Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli)... ... . Kapak: Ciltli. Hem araştırmacılar hem de meraklı okurlar için önemli bir kaynak hüviyetindeki Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü, imamların sosyal hayattaki rolüne ilişkin... Günlük kategorisinde yer alırken Osmanlı Döneminde İmamlar ve Bir İmamın Günlüğü (Ciltli) epub indirmek için de aynı butonları kullanabilirsiniz. Kağıt yılı ilgili kitabın basım yılıdır ve 1. Baskı 'dır. Osmanlı Döneminde İmamlar Ve Bir İmamın Günlüğü (ciltli, din ve mitoloji kategorisinde 34,21 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Hem araştırmacılar hem...