Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış PDF EPUB


A. Arda Yüceyılmaz

Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış - A. Arda Yüceyılmaz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR A. Arda Yüceyılmaz
DOSYA BOYUTU 11,69
TARİH 2015-04-27
ISBN 6059108430
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çin, uzun yıllar boyunca Avrupa-merkezli dünya ve tarihsel olarak, o merkeze yürüyen Türkiye için, "uzakta, setlerin ardında yaşayan ve pek de tanıdık olmayan" bir ülkeydi.Pek çokları için "çekik gözlü insanların yaşadığı, tuhaf bir mutfağa sahip, kalabalık bir ülke" olmanın ötesinde pek az şey çağrıştırmaktaydı.Ancak bugün Çin'e ilişkin "şu uzaklardaki kapalı ülke" kavrayışının artık geçerli olmadığı giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Mao sonrası dönemde politik iradenin yol haritasının farklılaşması, ekonomik sistemin reformlar eliyle çatallanımı ve uluslararası kapitalist bağlar kurması, Çin'in etki alanını daha önce hiç olmadığı kadar genişletmiştir.Uzak Doğu'nun, etkileri itibariyle hiç de "uzak" olmayan bu reform deneyimi, ardında dikkatle incelenmesi gereken mekânsal bir iz ve pek çok toplumsal örüntü bırakmıştır. Şüphesiz bu dikkat çekici iz ve örüntüler toplamı, aynı zamanda ülkenin modernizasyon projesinin bir sonucu olan kentleşme hareketlerinde görünür olmaktadır. Öyle ki Çin'in kentleşme serüveni 35 yıl gibi kısa bir zaman içinde dünyanın ticaret merkezlerine dönüşen küçük balıkçı kasabalarının, sayıları 130 milyonun üzerine çıkmış bulunan göçmen işçilerin ve "en yüksek", "en büyük" gibi pek çok nitelemeyi tekelleyen, modern dünyanın mimarlık-mühendislik harikalarının hikâyesidir.Bu kitap, son otuz küsur yılın en dikkat çekici kentleşme deneyimini, ülkenin politik-ekonomik reform hareketleriyle ilişkisi çerçevesinde ve kuramsal bir perspektifle incelemektedir.

...F. Ve ejderha şehre taşındı! 2015-09-08 20:30:06 cri ... Ve Ejderha Şehre Taşınır | Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri... ... . Yorumlarınızı Yazınız Arkadaşıma Gönder. Ve Ejderha Şehre Taşınır. Çin'de reform ve kentleşme hareketleri ilişkisine kuramsal bir bakış. ...yazar A. Arda Yüceyılmaz kitapları arasında yer alan Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti... ...Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentl ... Ve Ejderha Şehre TaşınırÇin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri... ... ... ...Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. Öyle ki Çin'in kentleşme serüveni 35 yıl gibi kısa bir zaman içinde dünyanın ticaret merkezlerine... ...Şehre Taşınır & Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. Öyle ki Çin'in kentleşme serüveni 35 yıl gibi kısa bir zaman içinde dünyanın ticaret merkezlerine dönüşen... Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. modernizasyon projesinin bir sonucu olan kentleşme hareketlerinde görünür olmaktadır. Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. modernizasyon projesinin bir sonucu olan kentleşme hareketlerinde görünür olmaktadır. Ve Ejderha Şehre Taşınır Çin'de Reform ve Kentleşme Hareketleri İlişkisine Kuramsal Bir Bakış. hareketleriyle ilişkisi çerçevesinde ve kuramsal bir perspektifle incelemektedir.

. ...ele alınarak, Çin'de yönetim reformları ve kentleşme hareketleri mercek altına alınıyor. Ve Ejderha Şehre Taşınır. Çin'de reform ve kentleşme hareketleri ilişkisine kuramsal bir bakış. A.Arda YÜCEYILMAZ (...