Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü PDF EPUB


Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay

Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü - Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Süleyman Hayri Bolay
DOSYA BOYUTU 9,27
TARİH 2018-07-05
ISBN 6059689304
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü’nün 12. baskısı yapılıyor. Bu sözlüğün bu kadar rağbet görmesinin sebebi diğer felsefe sözlüklerinden çok farklı olmasıdır. Bu farklılığı ortaya koyan amillerin başında taşıdığı bir kısım özelliklerin diğer sözlüklerde bulunmamasıdır. Bu farkları okuyucular zaten bilmektedirler ve bunun için bu eseri daha çok tercih etmektedir. 11. baskıya talep üzerine hâdis, hudus delili, hukuk felsefesi, eğitim felsefesi, kimlik, ölüm ve ölüm ötesi, spor felsefesi, tasarım felsefesi, terör gibi maddeler ilave edilmişti. Ayrıca Allah maddesine meşhur fizikçi ve astronom Newton’un kitabından bazı sözleri eklenmişti. Bu ilavelerin kabul ve rağbet gördüğünü gelen ifadelerden anlıyoruz. Biz belki bu hususlarda küçük çapta bir öncülük yapmış olabiliriz. 12. baskıya da çalışma / iş felsefesi, müzik felsefesi, tehafüt, şuur gibi maddeleri yine talep üzerine ilave ettik. Ayrıca bilgi felsefesi ile ilgili kısma bazı eklemeleri zaruri gördük. Diğer taraftan bizim bildiğimiz kadarıyla iş felsefesi ve müzik felsefesi gibi mevzularda ülkemizde ciddi surette çalışmalar yapılmamaktadır. Yaşayan bir filozofumuz ve 20. asrın 20 büyük fizikçisi arasında yer alan Yalçın Koç’un Nazarî Musikînin Esasları adlı eserini bu konuda istisna tutmak isabetli olur. Eserin yeni baskılarını gerçekleştiren Nobel Akademik Yayıncılık kuruluşunun muhterem başkanına, diğer yetkililerine ve çalışanlarına çok teşekkür ederim.”

...eri Sözlüğü Pdf Oku isimli 352 sayfadan oluşan kitap; ATLAS YAYINLARI yayınevinin 5/7/2018 Perşembe tarihinde ve 1 ... Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü | bkmkitap.com ... ... Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü! Anasayfa Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü. Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü Atlas Kitap 9786059689304 Süleyman Hayri Bolay. Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra haz ... (PDF) Felsefe Terimleri Sözlüğü- Bedia Akarsu 1975 - Academia.edu ... . Nobel Akademik Yayıncılık, her meslekten pek çok insanın âdeta el kitabı hâline gelen ve kendisinden sonra hazırlanan sözlüklere örnek olan "Felsefe Doktrinleri ve Terimleri" sözlüğünün genişletilmiş... Bunlara, geniş bir okuyucu kitlesini felsefe tarihiyle, felsefe kültürüyle, düşünce hayatımızın problemleriyle tanıştırmış, felsefî düşüncenin gelişmesine katkı yapmış Felsefe Doktrinleri ve. "felsefe doktrinleri ve terimleri sözlüğü". için 15 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. felsefe doktrinleri ve terimleri sözlüğü. süleyman hayri bolay. Satıcı. 32.40 TL. Felsefe Doktrinleri ve Terimleri SözlüğüFelsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü - Felsefe Doktrinleri ve Terimleri Sözlüğü'nün 12. ...felsefe tarihiyle, felsefe kültürüyle, düşünce hayatımızın problemleriyle tanıştırmış, felsefî düşüncenin gelişmesine katkı yapmış "Felsefe Doktri...