Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Toplumcu BelediyeNam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Toplumcu BelediyeNam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi PDF EPUB


Sonay Bayramoğlu

Toplumcu BelediyeNam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi - Sonay Bayramoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Sonay Bayramoğlu
DOSYA BOYUTU 7,89
TARİH 2015-04-27
ISBN 6059020510
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yazar kitabında; 19. yüzyıl sonuna doğru toplumcu belediyeciliğin ortaya çıkışını, 20. yüzyıl belediyeciliğine yaptığı etkileri ve neoliberalizmin yükselişiyle 20. yüzyılın sonuna doğru nasıl dışlandığını, ancak bunun uzun sürmediğini ve 21.yüzyılın başında eski albenisini yeniden kazanmaya başladığını başarıyla inceliyor. Yapıtta toplumcu belediyeciliğin genel değerlendirmesinin yanısıra, bir bölümde Türkiye’deki gelişme ve uygulamaların bir özeti sunulmaktadır. Bu yapısı ile kitap, kolay okunup, düşünce geliştirmeye katkı sağlayacak bir el kitabı niteliğindedir. Bu yönüyle de geniş bir kitleye seslenmeye adaydır. Sonay Bayramoğlu kitabına son noktayı koyarken "İnsanın daha onurlu bir yaşamı arzulaması, toplumsal bir varlık olduğu için, ancak toplumsal düzeyde sağlanabilecek saygınlıkla gerçekleşebilir ve bu da zor değildir" diyor. Dileyelim ki; bu ileti yerine ulaşsın ve bu değerli çalışma, kenttaşı kentin efendisi yapacak kolektif kavramayı artıracak çabalara katkıda bulunsun.

...ra, bir bölümde Türkiye'deki gelişme ve uygulamaların bir özeti sunulmaktadır ... Toplumcu Belediye Nam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi ... . Yapıtta toplumcu belediyeciliğin genel değerlendirmesinin yanısıra, bir bölümde Türkiye'deki gelişme ve uygulamaların Yerel Siyaset Açısından Türkiye'de Büyükşehir Belediye Yönetimi. Güven Deniz. Yazar kitabında; 19. yüzyıl sonuna doğru toplumcu belediyeciliğin ortaya çıkışını, 20. yüzyıl belediyeciliğine yaptığı etkileri ve neoliberalizmin yükselişiyle 20. yüzyılın sonuna doğru nasıl... 21 Mart 2015 Cumartesi. Toplumcu belediye: nam ... Toplumcu Belediye Nam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi ... . yüzyılın sonuna doğru nasıl... 21 Mart 2015 Cumartesi. Toplumcu belediye: nam-ı diğer belediye Sosyalizmi-sonay Bayramoğlu. Bir süredir toplumcu belediyecilik ve yerel yönetimler konularına eğilen Sonay... : Sonay Bayramoğlu. Toplumcu Belediye - Nam-ı Diğer Belediye Sosyalizmi Nota Bene Yayınları | 9786059020510....