Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma FridaMeksika'nın Vicdanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

FridaMeksika'nın Vicdanı PDF EPUB


Buket Şahin

FridaMeksika'nın Vicdanı - Buket Şahin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Buket Şahin
DOSYA BOYUTU 11,26
TARİH 2019-09-16
ISBN 6052305232
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Frida, Meksika’nın Vicdanı kitabı, Meksika'nın ulusal kadın kahramanlarından Frida Kahlo'nun yaşamı boyunca ödün vermediği yurtsever, devrimci kişiliğini;Tuvaline, 35 defa bıçak altına yatan yaralı bedenine çizer gibi büyüleyici gerçekliğini, acılarını yansıttığı öz portrelerini;Popülist, yozlaşmış kültürün moda ikonu haline getirdiği giyitlerindeki Meksika yerlilerinin folklorik imgelerini;"Ben devrimle doğdum" diyen Frida'yı Frida yapan Zapatista Köylü Devrimini ve 500 yıldır süregelen Meksika aydınlanmasını;Frida'nın, Kafka ile örtüşen dönüşümü ve paradoksunu;20. yüzyılın en büyük sanatçı aşklarından birini yaşayan, birbirini tamamlayan, ötelemeyen, aşk acısı ve aldatılmışlığına rağmen, tüm benliğiyle ve sanat aşkıyla ölene kadar sadık kaldığı eşi Diego Rivera'yı;Devrim aşkıyla bağlı olduğu Troçki'yi;Mavi Ev’deki, cennet bahçesini, dostlar sofrasını, çiçek ve hayvan sevgisini;B. Traven, Octavio Paz, Eduardo Galeano, Carlos Fuentes gibi Meksika aydınlarının gözünden büyük ressamın gerçeğini;Frida'yı 'sürrealist', 'feminist', 'postmodern" gibi modern sanat çağının kalıp ve tuzaklarına düşürerek devrimcive aydın kişiliğini görmezlikten gelen, Frida ve Diego'nun karşılıksız aşkını aşağılayanlara inat, hatıralarına bir saygı olarak yazılmıştır. Buket Şahin, Meksika'nın devrimci geleneğinden, Maya, Aztek, Zapotek kültürünün süregelen, Chiapas Yaylalarında, Oaxaca Vadisinde yaşayan adsız kadın kahramanlarından beslenen Frida'nın yalın ve özentisiz dünyasına adayarak bu eseri yazmıştır.

...dün vermediği yurtsever, devrimci kişiliğini ... Frida-Meksika'nın Vicdanı - Librum Kitap - Pivada.com ... ... Meksika'nın Vicdanı Frida. Magma yazarı Buket Şahin'in, Frida'nın dünyası ve mücadelesini ele aldığı Frida: Meksika'nın Vicdanı isimli kitabı raflarda. Son derece trajik yaşam öyküsü ve ilginç çalışmalarıyla yeryüzünün her köşesinde ilgi odağı olmayı başaran Frida Kahlo için İstanbul Moda'da ilginç bir sergi düzenlendi. 12 Haziran tarihinde, "Frida - Meksika'nın Vic ... FRİDA- MEKSİKA'NIN VİCDANI 12... | Sanatla Randevu ... . 12 Haziran tarihinde, "Frida - Meksika'nın Vicdanı" kitabının yazarı BuketŞahin ilekeyifli ve derin bir söyleşi gerçekleştireceğiz. Frida'nın tuvalindeki Meksika'dan, Manhattan'ın... Menu. ...