Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Her Güne Bir Hadis e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Her Güne Bir Hadis PDF EPUB


Her Güne Bir Hadis -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 6,27
TARİH 2015-04-17
ISBN 6059102254
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem): 'Diretenler dışında ümmetimin hepsi cennete girecek' buyurdu. Sahabiler, 'Ey Allah'ın Resulü! Diretenler kimlerdir?' dediler. Bunun üzerine Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem), 'Bana itaat edenler cennete girer ve bana karşı gelenler de diretenlerdir' buyurdu." (Buhârî)Sünnet; Kur'an-ı Kerim'den sonra İslâm'ın ikinci kaynağıdır. Bundan dolayıdır ki sünnete uyulması, onun getirmiş olduğu hükümler ve yönlendirmelerle de amel edilmesi gerekmektedir. Resûlullah'ın (sallallahu aleyhi ve sellem) tebliğ ettiği Kur'an âyetlerine uyulması gerektiği gibi, sünnete de uyulmalıdır. Bu duruma hem Kur'an ve sünnet, hem de ümmetin icmaı delâlet etmektedir.

... itikâfa girerse, iki hac ve iki umre yapmış gibi olur ... Her Güne Bir Ayet, Bir Hadis, Bir Dua ... ." Her gün bir Ayet. 1- Yaratan Rabbinin adıyla oku! 2- O, insanı bir alekadan (embriyodan) yarattı. 3- Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir. 4- O Rab ki kalemle yazmayı öğretti. Her Gün Bir Ayet/Hadis. Yalçın Özdemir. Загрузка... ''Uyan Ey Gözlerim'' Eşliğinde AYETLER VE HADİSLER.Daha fazlası için Facebook sayfamıza bekleriz. https://www.facebook.com/pages/Her-G%... (Mü'minûn 23 ... Her Gün Bir Ayet Bir Hadis | Forum ... . https://www.facebook.com/pages/Her-G%... (Mü'minûn 23/8-11). : BUGÜNÜN HADİSİ : Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh... Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem). : BUGÜNÜN HADİSİ : Essalâtu vesselâmu aleyke. Yâ Rasûlallâh... Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem). "Günlerin en faziletlisi arefe günüdür. (Mülk,67/2). : BUGÜNÜN HADİSİ : Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh... Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem). 💕 Bir HADİS-i ŞERİF. İbni Mes'ûd radıyallahu anh şöyle dedi: -Yâ Resûlallah! Hangi amel Allah'a ...