Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kurtuluş Savaşı Günlüğü- IV e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kurtuluş Savaşı Günlüğü- IV PDF EPUB


Zeki Sarıhan

Kurtuluş Savaşı Günlüğü- IV - Zeki Sarıhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zeki Sarıhan
DOSYA BOYUTU 7,63
TARİH 2006-01-01
ISBN 9751608171
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk Kurtuluş Savaşımım tam bir kronolojisini yapmak oldukça güçtür.Kurtuluş Savaşı tarihinin yazılabilmesi için o yıllarda yayımlanmış gazeteletin tam olarak taranması gerekiyor. Bunlardan bazılarının kütüphanelerde bulunan koleksiyonları oldukça eksiktir; hele mahalli gazetelerden bazılarının elde ancak birkaç sayısı vardır. Türk devlet arşivlerinden Örneğin Başbakanlık Arşivi'nden de ancak sınırlı sayıda kişinin yararlanmasına izin verilmektedir.İngiliz arşivleri, Türk okuyucusu için önemli ölçüde gün ışığına çıkarıldı. Ancak bu savaşla ilgili diğer ülkelerin arşivlerinden yeterince yararlanılamadı. Bunun yanında, yabancı ülkelerin, hele Arap ve İslam dünyasının o zamanki basını taranamadı.Eksiksiz bir kronoloji ancak, devletçe veya büyük kuruluşlarca desteklenen uzman kurulların, araştırma ekiplerinin uzun süreli, sabırlı ve dikkatli bir çalışmasını gerektiriyor.Bazı olayların hangi gün geçtiğini kesin olarak saptamak zordur. Bu durum da tam bir kronoloji yapmanın önündeki engellerden biridir.Elinizdeki kitap, yazılı kaynaklar üzerinde 10 yıl süren bir araştırmanın ürünüdür. Türkçe'de eski ve yeni yazıyla basılmış hemen bütün ciddî kaynaklar gözden geçirilmiştir. Bunların içinde belgesel özelliği olan, olayların tarihlerini ve¬renlere ağırlık verilmiştir. Kurtuluş Savaşı'nda İstanbul ve Anadolu'da çıkan gazetelerin taranmasına, olaylar için bunların kaynak gösterilmesine önem verilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı Harp Tarihi Dairesi Başkanlığı'nın Özef olarak çevirttiği ve daktilo metinler halinde muhafaza ettiği Yunan kaynaklarından yararlanılmıştır. Tükçe'ye çevrilmiş bazı İngilizce ve Fransızca önemli kaynaklar da taranmıştır.Kurtuluş Savaşı Günlüğü'nde, Mondros'tan Lozan'a kadar, 4 yıllık bir sürede Türk Kurtuluş Savaşı'nı doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilendiren ve bu bakımından önemli olduğuna inandığımız bütün olgulara işaret etmeye çalışılmıştır.Kitap dört cilt olarak planlanmıştır. Bu ciltlerin kapsadıkları dönemler şöyledir:1. Cilt: 30 Ekim 1918 - 22 Temmuz 1919 (Mondoros Ateşkes Anlaşması - Erzurum Kongresi).2. Cilt: 23 Temmuz 1919 - 22 Nisan 1920 (Erzurum Kongresi - Büyük Millet Meclisi'nin açılışı).3. Cilt: 23 Nisan 1920 - 22 Ağustos 1921 (Büyük Millet Meclisi'nin Açılışı - Sakarya Savaşı)4. Cilt: 23 Ağustos 1921 - 20 Kasım 1922 (Sakarya Savaşı - Lozan Konferansı)

...a ePttAVM.com adresinde. Kurtuluş Savaşı Günlüğü IV ... Kurtuluş Savaşı Günlüğü- IV - Zeki Sarıhan | kitapyurdu.com ... . Ürün Puanı: Yükleniyor... Kurtuluş Savaşı Günlüğü IV. Marka : Türk Tarih Kurumu Yayınları. Barkod : 9789751608178. Kurtuluş Savaşı Günlüğü - 4Açıklamalı Kronoloji - Sakarya Savaşı'ndan Lozan'ın Açılışına (23 Ağustos 1921 - 20 Kasım 1922). Kurtuluş Savaşı'nda İkili İktidar. Zeki Sarıhan. Sepete at. Ürün detayı. Kurtuluş Savaşı Günlüğü IV. Zeki Sarıhan. Kurtul ... Kurtuluş Savaşı Günlüğü-IV %17 İndirimli Zeki Sarıhan ... . Kurtuluş Savaşı Günlüğü IV. Zeki Sarıhan. Kurtuluş Savaşı Günlüğü II. Zeki Sarıhan. Türk Tarih Kurumu. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. kurtuluş savaşı günlüğü IV sakarya savaşı'ndan Yazar:Yazar Belli Değil Kondisyon:Çok İyi Dil:Türkçe. zeki sarıhan. Kurtuluş Savaşı günlükleri - Kurtuluş Yolu. Kurtuluş Savaşı Kadınları. Baskısı tükendi. Kurtuluş Savaşı Günlüğü-I. Ek olarak Kurtuluş Savaşı Günlüğü- IV isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ...