Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yılın Yazarı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yılın Yazarı PDF EPUB


Petros Tatsopoulos

Yılın Yazarı - Petros Tatsopoulos pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Petros Tatsopoulos
DOSYA BOYUTU 7,16
TARİH 2009-02-18
ISBN 9944885638
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Petros Tatsopoulos 1959’un Aralık ayında Girit’in Rethimno kentinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Atina’da geçti. İktisat ve siyaset bilimi okudu. Sosyal danışman, senaryo yazarı, gazeteci, editör ve televizyonda kitap programı sunucusu olarak çalıştı.İlk romanıyla eleştirmenlerin beğenisini kazandı, “80 kuşağı” olarak adlandırılan genç yazarların en çok tanınan temsilcisi oldu. Önceki kuşakları besleyen düşlerle, ideolojilerden yoksun çağdaş gençlerin açmazları ve arayışlarını ele aldı. Yerleşik kurumlarla yaygın düşünce kalıplarının parodisini vererek, toplumun iç karartıcı görüntüsüne ayna tuttu. Yalın bir dille, gerçekçi bakış açısı ve buruk bir alaycılıkla, mevcut düzenin mantık dışılığını ve seçeneksiz bireylerin tablosunu çizdi. Tatsopoulos bu romanında, Milli Kitap Merkezi’nin bir sanatçıyı yılın yazarı seçmesinin öyküsünü anlatıyor: Farklı gruplar, bu seçimi kendilerine yontmak üzere çeşitli entrikalara başvururlar. Sonunda çoğunluğu en az rahatsız eden bir yazar bu onura lâyık görülür. Kısa bir süre sonra, seçilen sanatçının başka özellikleri de ortaya çıkar, ortalık karışır.

...nün bu kez birlikte anılacağı isim: Sevgi Soysal ... Yılın Yazarı | bkmkitap.com ... . Hoşgör Köftecisi'ni hemen yaladım yuttum, Yılın Yazarı o sıralarda elimdeki kitaplar nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı. Durağan ama son derece leziz bir roman "Yılın Yazarı". Kemal'in unutulmaz eseri 'Tersine Dünya', belediye tiyatro sahnesinde oynanmaya başladı. Herkesi '2017 Yılın Yazarı Orhan Kemal' etkinliklerimize davet ediyorum." dedi. Hoşgör Köftecisi'ni hemen yaladım yuttum ... Yılın Yazarı | bkmkitap.com ... ." dedi. Hoşgör Köftecisi'ni hemen yaladım yuttum, Yılın Yazarı o sıralarda elimdeki kitaplar nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı. Durağan ama son derece leziz bir roman "Yılın Yazarı"....