Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Empatik BeyinAyna Nöronlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Empatik BeyinAyna Nöronlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? PDF EPUB


Christian Keysers

Empatik BeyinAyna Nöronlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? - Christian Keysers pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Christian Keysers
DOSYA BOYUTU 11,36
TARİH 2019-04-12
ISBN 6051064079
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Sana yapılmasını istemediğini başkalarına yapma" ilkesi nereden geliyor? Bu, toplumsal olarak öğrendiğimiz bir kural mı, yoksa genlerimizde mi var? Birçok hayvan türünde rastladığımız bu ilkenin kökeni çok derinlerde yatıyor. Empatik Beyin. 20. yüzyılın en önemli nörolojik kesitlerinden biri olan 'ayna nöronlarının' macerasını anlatıyor.1990'ların ortalarında nörobilimde çok önemli bir keşif yapıldı. Vittorio Gallase, Giacomo Rizzolatti ve ekibinin makak maymunlarının beyinlerini incelerken 'ayna nöronları'nı keşfettiler. Bir maymun bir işi kendisi yaptığı zaman beyninde tetiklenen nöron ile o işi yapan insanı izlediğinde tetiklenen nöronun aynı olduğunun keşfedilmesi, nörobilimde çığır açtı. Bu buluş, empati yeteneğimizin nedenini açıklamakla kalmıyor, otizm ve benzeri rahatsızlıkların da kaynağına inme olanağı sunuyordu. Nörolog C. Keysers, beynimizin işleyişinde ayna nöronlarının çok önemli bir yer tuttuğunu öne sürerek, neredeyse bütün davranışlarımızın kökeninde ayna nöronlarının izini sürüyor.Empatik Beyin, insan duygularının, algılarının, sezgilerinin, toplumsallaşma isteğinin, konuşma yeteneğinin ve paylaşma etkinliğinin altında ayna nöronlarının yattığını vurguluyor. Bu nörolojik keşif, psikolojiden toplumbilime, hukuktan etiğe kadar toplumsal yaşamdaki hemen her olgunun kökenini açıklıyor.

...larının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? Ayna nöronlar ve empati: Beyin, enerjiyi nasıl kullanıyor? Bu enerji pek çok soruya kaynak olabilir ... Alfa Yay Nlar 2266 Bilim/Beyin 12 EMPATİK BEYİN. ... . "Beyin bu yüksek miktarda enerjiyi nasıl kullanıyor, parapsikolojik olaylarda bu enerjinin rolü var mı?" Ve yardımı ile çok kolay oldu Empatik Beyin - Ayna Nöronlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama-Christian Keysers HTML nispeten basit, ama güzel ve etkili bir belge veya dosya yapmak. Yüzyıllar öncesinde söylendi ve günümüze kadar erişti. Büyük bir sırdır Ene'l Hakk. Anlamı ilk defa bu kadar açık bir şekilde ortaya kondu ve dergâhların d ... Alfa Yay Nlar 2266 Bilim/Beyin 12 EMPATİK BEYİN. ... . Yüzyıllar öncesinde söylendi ve günümüze kadar erişti. Büyük bir sırdır Ene'l Hakk. Anlamı ilk defa bu kadar açık bir şekilde ortaya kondu ve dergâhların dışına taşarak, halka ifşa edildi. İnsanın Anlam Arayışı-OKUYAN US YAYIN- Viktor Emil Frankl 20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl otuzun üzerinde yabancı dile. Betül Pehlivanlı Books. İnsan beyni karmaşık ve üstün bir sisteme sahiptir. Bu özelliği hiç bir bilgisayarla karşılaştırılmayacak kadar gelişmiştir. Beyninin nasıl çalıştığını bilen biri, onun kapasitesini daha da artırır. Empatik Beyin Ayna Nörünlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? Alfa Yayınları 20. yüzyılın en önemli nörolojik kesitlerinden biri olan 'ayna nöronlarının' macerasını anlatıyor. Empatik Beyin - Ayna Nöronlarının Keşfi İnsan Doğasını Anlama Yetimizi Nasıl Değiştirdi? Bu Pin'i ve daha fazlasını FULYA tarafından oluşturulan KİTAP ZAMANI panosunda bulabilirsiniz. ...o imiş' niteliğini gözden kaybetmeden, doğru ve açık şekilde anlamaya empatik anlama (duyarak anlama) denir. Rogers'ın 70'li yıllarda ulaştığı empati anlayışı, katı bir nitelik taşımamaktadır. İnsanın Anlam Arayışı-OKUYAN US YAYIN- Viktor Emil Frankl 20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl otuzun üzerinde yabancı dile. Başkaları ne diyor?...