Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarih-i Sistan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarih-i Sistan PDF EPUB


Vural Öntürk

Tarih-i Sistan - Vural Öntürk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Vural Öntürk
DOSYA BOYUTU 4,42
TARİH 2018-07-02
ISBN 9756336366
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Târîh-i Sistân müellifleri bilinmeyen ve Farsça kaleme alınmış bir eserdir. Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır. Sistân’da hâkimi- yet kurmuş Tâhirîler, Sâmânîler, Gazneliler, Gûrlular, Selçuklular ve Harezmşâhlar hakkında bilgilerin bulunmasının yanı sıra Saffârîler ile ilgili aktarılan bilgiler eserin önemini daha da arttırmaktadır.Eser sadece siyasî tarih mahiyeti taşımayıp bölge hakkında coğrafî, iktisadî ve kültürel bilgiler aktarmakta ve bahse konu dönemin aydınlatılmasında anahtar rol üstlenmektedir. Eseri önemli kılan hususlardan bir diğeri Hz. Peygamber hakkında verilen malumattır. Kitabın bu kısmında Hz. Peygamber’in nurunun Hz. Âdem’den başlayarak peygamberler aracılığı ile kendisine kadar gelişi ve O’nun dünyaya teşrif buyurması esnasında vuku bulan mücizevî haller beyan edilmektedir.

...üf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır ... Tarih-i Sistan da Selçuklular ile İlgili Bilgiler - PDF Free Download ... . Tarih-i Sistan kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Tarih-i Sistan - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. 38.50 TL. Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır. Cundullah, İran'da özellikle Sistan ve Belucistan Eyaleti'nde etkin Sünni İslamcı bir örgüttür. Dr. Elçin Ahmedov Azerbayc ... Mitler Ülkesinin Tarihi ve Müstahkem Kaleleri: Sistan ve Beluçistan ... . Cundullah, İran'da özellikle Sistan ve Belucistan Eyaleti'nde etkin Sünni İslamcı bir örgüttür. Dr. Elçin Ahmedov Azerbaycan'ın Tarihi Kültür Merkezi ve Karabağ'ın Baş Tacı Şuşa. Sistan'da tam bir çöl iklimi hüküm sürer. Tarih. tarihi Sistan kalesi. Pers İmparatorluğu'nu yöneten efsanevi Kayan hanedanının, bugün Sistan'ı oluşturan topraklarda ortaya çıktığı söylenir. İran'ın Afganistan ve Pakistan sınırında kalan Sistan-Belucistan Eyaleti Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM)'ın kurulduğu tarihten 08/10/2019 tarihine kadar başkanlığını yürütmüştür. Sistan, İranın doğusuyla (Sistan ve Belucistan) Afganistanın güneybatısını (Nimruz) kapsayan coğrafi bölge. Sistan. Oluşturan: sessiz nehir, 7 Mayıs, 2014 in Tarih. Bu konuyu yanıtla. 35.92 TL. Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır. "Tarihi Sistan". için 26 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 20,00 TL. Sepete Ekle. Tarih-i Sistan. Vural Öntürk. Satıcı. tarihi sistan - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata göre artan Çok satanlar üstte İlişkiye göre. tarihi sistan - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine %32. Tarih-i Sistan. Vural Öntürk. 44 TL. Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır. tarihi sistan - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Yeniden eskiye Eskiden yeniye İsme göre artan (A->Z) İsme göre azalan (Z->A) Fiyata göre azalan Fiyata göre artan Çok satanlar üstte İlişkiye göre. Vural Öntürk. Târîh-i Sistân müellifleri bilinmeyen ve Farsça kaleme alınmış bir eserdir. Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına... Sistân Bölgesi hakkında teferruatlı bilgilere tesadüf ettiğimiz bu eser ayrıca hilkatten İslâm tarihinin başlangıcına kadar olan süreci kısa ve öz cümlelerle aktarmaktadır....