Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Antik Çağda ConfessionesGünah, İtiraf, Kefaret e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Antik Çağda ConfessionesGünah, İtiraf, Kefaret PDF EPUB


Pınar Özlem Aytaçlar

Antik Çağda ConfessionesGünah, İtiraf, Kefaret - Pınar Özlem Aytaçlar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Pınar Özlem Aytaçlar
DOSYA BOYUTU 7,22
TARİH 2012-01-09
ISBN 6055607807
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Bu yeni -aslında çok eski- inançlarda, insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. Ruhun kurtuluşu umudunu müjdeleme, kimi durumlarda arınmış bir seçkin sınıfına üye olabilmek için egzotik törenler, evrensel düzeni ve bireyin evrendeki yerini tanımlayan allegorik söylencelerle süslüydüler. En önemlisi de, yaşamını toprağa ve yetiştirdiği çiftlik hayvanlarına bağlamış, gelir ve kültür seviyesi şehirde yaşayanlara oranla düşük olan kırsal kesim insanının istek ve umutlarına cevap veren tanrıları kapsamalarıydı. Yunan ve Romalıların eski tanrıları bu sorunların hiçbiriyle ilgilenmiyordu. Artık insanlar tanrıların birbirleriyle değil, kendileriyle olan ilişkileriyle ilgiliydiler. İlk bakışta akılcılığa doğru giden bir eğilim izlenimi veren bu değişim aslında güçlü bir kadercilik anlayışı ve boş inançlarla dolu bir dönemin sinyallerini vermekteydi. Öyle ki, Roma döneminde büyülerin, bedduaların, lanetlemelerin sayısı artmış, tanrıların kulları üzerindeki gücü, onların tek ve mutlak hükümdarı olmaya kadar varmıştı. Onlar Yunan tanrıları gibi uzak ve ulaşılmaz olmaktan çıkmışlardı ancak sosyal hayata getirdikleri kısıtlamalar da o denli çoğalmıştı.”İsa sonrası 1. ve 3. yüzyıllar arasında, Batı Anadolu’nun kuzeydoğu Lydia ve Phrygia bölgelerinde rastlanan itiraf yazıtları, dönemin kırsal kesim insanının inançlarına ve günlük yaşamlarına ilişkin çarpıcı bilgiler veren metinlerdir. Kendi geleneksel tanrılarının kimliklerini, Zeus, Apollon gibi Yunan tanrılarına adapte ederek bu tanrılara tapınmış olan halkın bu ‘yüce güç’ karşısındaki çaresizliği, yitirdikleri sağlıklarını ararken, haksız yere suçlandıklarında adalet isterken ya da tek varlıkları olan çiftlik hayvanlarını kaybettiklerinde, tüm bunların ancak işledikleri bir günahtan kaynaklanmış olabileceğine inanmaları ve affedilmek için tanrılara yakarmalarında gizlidir.Bu kitap, kefaret yazıtlarından yola çıkarak, Roma dönemi’nde Lydia ve Phrygia kırsalındaki dinsel yapıyı ele almaktadır. Kitabın sonunda bugüne dek ele geçmiş olan tüm kefaret metinlerinin biraraya toplandığı ve Türkçe çevirilerinin sunulduğu bir katalog eklenmiştir.

... Çağda Günah, İtiraf, ... CONFESSIONES Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret ... Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret/Confessiones ... . Atıf İçin Kopyala. Özlem aytaçlar p. Keywords: Aytalar / tiraf / Kefaret/confessiones / Antik ada Gnah. 70 TL. Kitabın sonunda bugüne dek ele geçmiş olan tüm kefaret metinlerinin biraraya toplandığı ve Türkçe çevirilerinin sunulduğu bir katalog eklenmiştir. Kitabın sonunda bugüne dek ele geçmiş olan tüm kefaret metinlerinin biraraya toplandığı ve Türkçe çevirilerinin sunulduğu bir katalog eklenmiştir. 52.50 TL. Confessiones. Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret. "Bu yeni -aslı ... Embed of P. Ö. AYTAÇLAR, Antik Çağda Günah, İtiraf... ... . 52.50 TL. Confessiones. Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret. "Bu yeni -aslında çok eski- inançlarda, insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. Yorumlar (0). Resimler. Antik Çağda Confessiones Günah İtiraf Kefaret - Pınar Özlem Aytaçlar. kitap_store. Antik Çağda Confessiones / Pınar Özlem Aytaçlar / Ege Yayınları. 70 TL. Confessiones. Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret. "Bu yeni -aslında çok eski- inançlarda, insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. Confessiones. Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret. "Bu yeni -aslında çok eski- inançlarda, insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. 63 TL. Confessiones. Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret. "Bu yeni -aslında çok eski- inançlarda, insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. ...mjh.akdeniz.edu.tr II/2, 2012, 331-332 P. Ö. AYTAÇLAR, Antik Çağda Günah, İtiraf, Kefaret/Confessiones, İstanbul, 2012, Ege Yayınları, 168 sayfa, (18 Levha ile birlikte). Antik Çağda Günah. İtiraf. Kefaret Bu yeni aslında çok eski inançlarda. insanlara çekici gelen pek çok özellik mevcuttu. Bu kitap. kefaret yazıtlarından yola çıkarak. Antik Çağda Confession... Yazıtlar ve Antik Kayn... Aytaçlar kitapları, Pınar Özlem Aytaçlar kitabı, Pınar Özlem Aytaçlar-Antik Çağda Confessiones - Günah, İtiraf, Kefaret... Kitabin sonunda bugüne dek ele geçmis olan tüm kefaret metinlerinin biraraya toplandigi ve Türkçe çevirilerinin sunuldugu bir katalog eklenmistir. kitaphanen.com´da uygun fiyata Ege Yayınları markalı Antik Çağda Confessiones Günah, İtiraf, Kefaret 9786055607807 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Antik Çağda Confessiones Günah, İtiraf, Kefaret kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsi...