Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Fıfa Skandalı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Fıfa Skandalı PDF EPUB


David Conn

Fıfa Skandalı - David Conn pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David Conn
DOSYA BOYUTU 5,13
TARİH 2018-06-21
ISBN 6059280136
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İngiltere’de Yılın Spor Muhabiri Ödülü’nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn, Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında, 1904 yılındaki ilk kuruluşundan ve dünya çapında futbolu geliştirme çalışmalarından, yakın zamanda ortaya çıkarılan skandala ve 2018 Dünya Kupası’nın Rusya’ya, 2022’nin ise Katar’a gitmesini sağlayan tartışmalı oylamaya kadar Fifa’nın tarihini yazıyor. 27 Mayıs 2015'te şafak vakti, İsviçre polisinin FBI ile ortak hareket ederek Zürih’in beş yıldızlı Baur au Lac oteline baskın düzenlediği ve Fifa’nın yedi üst düzey görevlisini tutukladığı haberinin spor dünyasını sarsmasının ardından, zamanın FBI direktörü James Comey, zanlıların “bir yolsuzluk ve tamahkârlık kültürü geliştirdiklerini” ifade etmişti. Bu basit, güzel spor dünyada milyarların kalbinde yer edinirken ve gerçek bir küresel oyun ve ticari güç kaynağı olurken, onu yöneten organ özünde çürüyordu; nihai düşüşü spor dünyasının gördüğü en kayda değer yolsuzluk hikayesidir. Conn kitapta, dünya futbolunu yöneten örgütün bu aynı zamanda tuhaf hikayesinin, 1970'lerden bu yana, jeopolitik değişimleri ve özellikle Batı'nın politik ve ekonomik hakimiyetinin azalışını önceden haber verdiğini de gösteriyor. Futbol etrafındaki son elli yılın karmaşık, birbirine girmiş ve gizli tutulmuş hikayelerin düğümünü çözen kitapta, olaya dahil olmuş tüm karakterlere değiniliyor: Havelange’dan Teixeira’ya, Blazer’dan Warner’a, Platini’den Benckenbauer’e, Jeffrey Webb’ten bin Hammam’a... Son bölümü oluşturan Sepp Blatter röportajı ise, International Soccer Network’e göre, kitabı edinmek için başlıbaşına bir sebep.

...ürecinde görevlerini kötüye kullanarak oylarını sattıklarını ... TRT Haber: FIFA'da Rüşvet Skandalı ... ... Kar amacı gütmeyen milyar dolarlık futbol kurumu FIFA, 2015'in ortalarında kendisini FBI kaynaklı bir yolsuzluk soruşturmasının içerisinde buldu. 27 TL. İngiltere'de Yılın Spor Muhabiri Ödülü'nü rekor kırarak üç kez kazanmış olan araştırmacı gazeteci ve Guardian yazarı David Conn Fifa Skandalı isimli bu açıklayıcı kitabında 1904 yılındaki ilk... Conn bir kitap yazdığında okursunuz. Bu kesinlikle yeni kitab ... Fifa Skandalı - Seval Yılmaz Crump -Halkkitabevi ... ... Conn bir kitap yazdığında okursunuz. Bu kesinlikle yeni kitabı FIFA SKANDALI için de geçerlidir. Yeni kitabı FIFA SKANDALI da bir istisna değil. Tersine tam olarak müstesna bir kitap. FIFA'da 'rüşvet skandalı' büyüyor. Kamuran Samar • Son güncelleme: 16/03/2016. FIFA'nın yayınladığı dosya kurumda yapılan dev yolsuzluğu da açığa çıkardı. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) adı sık sık skandallara karıştı. FIFA soruşturmasına Warner'i dahil etmedi. Soruşturma sadece Warner'in oğlu ile sınırlı kaldı. FIFA'daki yolsuzluk skandalı, Katar'ın 2022'de yapılacak Dünya Kupası'na evsahipliği hakkını satın aldığı iddiasıyla iyice derinlik kazandı. FIFA Başkanı Sepp Blatter'in sağ k...