Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Mehmet Akif'in Mektupları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Mehmet Akif'in Mektupları PDF EPUB


Yusuf Turan Günaydın

Mehmet Akif'in Mektupları - Yusuf Turan Günaydın pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yusuf Turan Günaydın
DOSYA BOYUTU 10,46
TARİH 2009-02-10
ISBN 9944446570
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Âkif'in bugüne değin çeşitli dergi, kitap ve gazetelerde yayımlanmış bütün mektuplarını özverili bir çalışmayla bir araya getirdi. Bunlara daha önce yayımlanmamış bir mektubunu da ekledi. Gönderildikleri kişilere göre mektupları sınıflandırdı. Mektupların yayım tarihlerini ve neşredildikleri organı tespit etti. Âkif'in mektup yazdığı kişilerin biyografilerini mektupları bütünleyen bir unsur olarak ortaya koydu. Mektuplara düşülen dipnotlar, açıklamalar ve atıf yapılan eserlerle, zengin indeksiyle ortaya önemli bir Âkif araştırması çıktı. Âkif'in duygu ve düşünce dünyasına bütünüyle nüfuz edebilmek için Safahat'ın yanı sıra mektuplarının da vazgeçilmez niteliği ortadadır. Günaydın'ın çalışması okuyucuya bu imkânı sağlaması açısından önem taşıyor.

...vatan için duyduğu sevgiyi ve aşkı en güzel şekilde kaleme alan Mehmet Akif Ersoy'a, Bu mektubu size hayal ettiğiniz ve arzuladığınız gençlik olan Asım'ın neslinden, bir Asım olarak ... Mehmet Akif Ersoy'a Mektup - Fikir Kazanı ... ... Sayın Mehmet Akif Ersoy; Milletimiz adına size çok teşekkür ederim. Sanatınızla, toplumun sesini aydınlattınız. Mehmet Âkif'İn mektupları, Yusuf Turan Günaydın, ebabil y., 2009, 153 sayfa. Mehmet Âkif'in mektupları da son yıllarda kitap bütünlüğüne kavuşan önemli eserlerdendi. Mehmet Akif Ersoy'un Mısır sürgününde Türkiye'ye yazdığı gurbet mektupları: Firaklı ... Ensonhaber.com: Mehmet Akif Ersoy'un ilk kez yayınlanan mektupları... ... . Mehmet Âkif'in mektupları da son yıllarda kitap bütünlüğüne kavuşan önemli eserlerdendi. Mehmet Akif Ersoy'un Mısır sürgününde Türkiye'ye yazdığı gurbet mektupları: Firaklı Nameler… 2011, ülkemizde, Mehmet Akif Ersoy Yılı olarak kabul edildi. İstiklal Marşı şairine adanmış bir yıl. Sen o kadar güzel bir milli marş yazm...