Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Anarşist Banker e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Anarşist Banker PDF EPUB


Fernando Pessoa

Anarşist Banker - Fernando Pessoa pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fernando Pessoa
DOSYA BOYUTU 4,38
TARİH 2019-07-07
ISBN 9755709338
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünya edebiyatının en yetkin ve üretken kalemlerinden Fernando Pessoa’nın bir dergide sessiz sedasız yayınladığı tek anlatısı olan Anarşist Banker, Pessoa evreninin tüm dünya dillerinde köşe taşlarından biridir. Antikçağ felsefesine özgü diyalog yöntemiyle sofizmin ve paradoksların gücünü maharetle kullanan, keskin bir retorik sergileyen mizah yüklü bu metin, kışkırtıcı paradokslarla ve abese varan akıl yürütmelerle zihnin sınırlarını zorlar. Bir yandan hâlâ içinde yaşamakta olduğumuz burjuva toplumun ikiyüzlülüğüne ve yalanlarına, paranın ve gücün tahakkümüne, diğer yandan ise bu düzeni yıkma iddiasındaki düşünce ve hareketlerin benzer bir tahakkümü yeniden örgütleme potansiyeline edebiyatın sınırları içinde ışık tutar. Anarşist Banker, ustalıklı diyaloglar ve leziz görüş alışverişleriyle dokunmuş, berrak ve akıcı, yayınlandığı dönemden ziyade günümüzde ses getirecek türden, infilak gücü yüksek, yakıcı ve zihin açıcı bir metin.

...a toplumu'nun derinliklerine sürükler. Fernando Pessoa'nın sağlığında dergide yayımlanan anlatısı Anarşist Banker, iki karakterle ördüğü felsefi bir kurmaca metin ... Anarşist Banker - Ekşi Sözlük ... . Bu iki karakter arasında gelişen diyaloglar ve Banker'in uzun... Yazarın şiirleri dışında sağlığında yayımlanan tek anlatısı olan Anarşist Banker'de, iki arkadaşın bir yemek sonrasında başlayan sohbeti, okuru burjuva ahlakının derinliklerine sürükler. Anarşist Banker - Şeytanın Saati - Fernando Pessoa. 105 Sayfa · 2013 · 791 KB · 3,257 İndirme· Türkçe. Anarşist Banker'de bir yemek sonrası iki arkadaş arasında ... Anarşist Banker - Fernando Pessoa ... . Anarşist Banker - Şeytanın Saati - Fernando Pessoa. 105 Sayfa · 2013 · 791 KB · 3,257 İndirme· Türkçe. Anarşist Banker'de bir yemek sonrası iki arkadaş arasında başlayan sohbet okuru 'burjuva toplumu'nun derinliklerine sürükler. Bu iki arkadaştan biri hem banker hem de anarşist olduğunu... Dünya edebiyatının en yetkin ve üretken kalemlerinden Fernando Pessoa'nın bir dergide sessiz sedasız yayınladığı tek anlatısı olan Anarşist Banker, Pessoa evreninin tüm dünya dillerinde köşe taşlarından... Fernando Pessoa. Dünya edebiyatının en yetkin ve üretken kalemlerinden Fernando Pessoa'nın bir dergide sessiz sedasız yayınladığı tek anlatısı olan Anarşist Banker... Kitap ile ilgili notlarımı şu linkten okuyabilirsiniz. Kitabı da okumanızı tavsiye ederim. Anarşist Banker, Pessoa'nın, sağlığında yayınlanan tek anlatısı. Ölümünden sonra farkına varılan bir yazar Pessoa. Fernando Pessoa - Anarşist Banker. …banker / dostum dalgın dalgın sigarasını tüttürüyordu. Sohbet … ölü gibi … aramızda yatıyordu. …sohbeti diriltme çabasıyla aklımdan tesadüfen geçiveren ilk... Yazarın şiirleri dışında sağlığında yayınlanan biricik anlatısı olan Anarşist Banker'de, iki arkadaşın bir yemek sonrasında başlayan...