Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Türkiye İklim Atlası e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Türkiye İklim Atlası PDF EPUB


Prof. Dr. İbrahim Atalay

Türkiye İklim Atlası - Prof. Dr. İbrahim Atalay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İbrahim Atalay
DOSYA BOYUTU 4,40
TARİH 2012-01-05
ISBN 9751031877
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye’de Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün 1975-2006 yılları arasındaki rasat verileri kullanılarak ve yazarın 40 yılı aşkın arazi gözlemleri dikkate alınarak Türkiye’nin sıcaklık, sıcaklık rejim tipleri, buhar basıncı, bağıl nem, buharlaşma, bulutluluk, sis, yağış, kar yağışları vb. haritaları çizilmiştir. Ayrıca Türkiye’nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır.Konuların daha iyi anlaşılması bakımından grafik ve diyagramlar çizilmiştir. Küresel iklim değişmelerinin Türkiye üzerindeki olası etkileri konusunda da genel bilgiler verilmiştir. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası’nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız.

...ak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur ... Türkiye İklim Atlası - İbrahim Atalay -Halkkitabevi ... . Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... Türkiye İklim Atlası. Türkiye'de Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün 1975-2006 Ayrıca Türkiye'nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır.Konuların daha iyi anlaşılması ba. ...verilmiştir.İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 4 ... Türkiye İklim Atlası İbrahim Atalay ... . ...verilmiştir.İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf dakonulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk... 24.80 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk kesimine, tarım ve ormancılıkla uğraşan teknik elemanlara, öğretmen ve öğrencilere yararlı olacağı kanısını taşımaktayız. Ayrıca Türkiye'nin yağış rejimi ve iklim tipleri yeniden sınıflandırılmıştır. 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur.Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen halk... 20 TL'den. Türkiye Iklim Atlası (2011) Özellikleri, Teknik Detayları. Türkiye\'de Devlet Meteoroloji Işleri Genel Müdürlüğü\'nün 1975-2006 yılları arasındaki rasat verileri kullanılarak ve yazarın 40 yılı... 24.80 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen... 20.15 TL. İklimin bitki ve toprak üzerindeki etkilerini göstermek bakımından 42 adet özgün fotoğraf da konulmuştur. Uzun bir çalışma sonucu hazırlanan Türkiye İklim Atlası'nın iklimle ilgilenen......